Tirpitz 1:400

Previous topic - Next topic

The_Duke

Gotovo... Ima nekih gresaka, ali sam sve u svemu prezadovoljan za prvu maketu... :)

Nego, pitanje za iskusnije, sta raditi dok ne skupim kes za novu?!  :headbang

Svaka kritika je naravno dobrodosla...












minolovac

Za početak se možeš poigrati s koncima ili flaksom za pecanje. Ima tu još dosta posla, za početnika je i komplicirano, ali kad si se već uhvatio takvog broda, znači da imaš hrabrosti. Na sastavnici sigurno imaš šemu postavljanja  (rigging) pa se pomalo zabavljaj dok ne skupiš lovu za slijedeći. Sretno.

flanker

Ne slušaj Minolovca, hoće da te navede u najmračnije odaje maketarstva  >:D

Ne znam jesi li hteo da bude ovako čist, ako ne, onda mu daj malo živosti (u Zemunu živine), sa malo rđe i prljanja.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

The_Duke

minolovce, ima naravno seme postavljanja, samo sto zbog loseg zdravstvenog stanja zadnjih par nedelja, nisam mogao da idem i trazim konac ili flask, ali definitivno ce doci i to na red. :) A to da li sam imao hrabrosti? Vise nisam imao mozga... :D Znas, ja sam relativno nizak covek, i onda me tako s' vremena na vreme pukne Napoleonov kompleks, i sve oko mene mora da bude veliko... Sta da ti kazem, muke moje niko ne zna... :)

Flankeru, pa dobro, nije ni to na odmet... :D Nisam hteo da bude cist definitivno, ali sam se plasio da krenem sa weatheringom bez airbrush-a i seta profi tankih cetkica, da ga ne upropastim, iskren da budem... :D Znaci danima gledam tutove kako se radi, ali znas ono kad dusa 'oce a mozak ne sme... :D Moracu jos malo da se opustim pre nego sto krenem sa time da eksperimentisem... :) Hvala drugari za savete!

Marko M

Bitno je da si ti njega završio, svaka cast na strpljenju. Ima vremena za detalje, ako budeš želeo da izgleda uverljivije. Jedna od stvari koja nije komplikovana, a koju možeš da uradiš, možda na sledećem brodu, su zastavice. Ovakve izgledaju neprirodno. Iseci parcence lima sa limenke Koka Kole i sl., ispresavijaj ga tako da liči na zastavu koja se vijori, a onda prelepi ovu papirnu zastavu preko nje. Sitnica a videćeš kolko znači.

The_Duke

Meni i jeste bilo cudo kako da zalepim zastavice, i zasto nema nijednog dela za njih... :D Hvala druze na savetu :)

minolovac

Zastave isprintam s obadvije strane, zrcalno. Izrežem i presavinem, pa ubacim konac u savinuti dio. zatim tanko namažem ljepilom unutrašnjost pa prilijepim, konac ostaje u zastavi. Kad se ljepilo osuši, povučem ju i deformiram tako da dio bliži jarbolu bude gore, a krajnji dolje. Zastava se nikad ne vijori vodoravno ako nije jak vjetar nego zbog težine djelomično pada prema dolje. Zatim gornji dio konca provučem kroz ušku na jarbolu i zajednički ih vežem za kljunu ili dio ograde.

The_Duke

Hvala druze na savetu, probacu i to :)

flanker

U stvari ne valja. Rasklopi ti to pa sve ponovo  :hahaha
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

The_Duke

Samo pajser da uzmem druze, sacekaj tu...  :deadhorse  :cheers