Ashigaru warriors 54mm

Previous topic - Next topic

ilija

Cao...
ovo je moj najnoviji rad koji predstavlja dva ashigaru ratnika sa pocetka XVI veka....Vinjeti sam dao naziv "cekajuci generala"....
Figure su Andrea Miniatures i Pegaso Models...54mm..
Prvo sam krenuo od podloge to jest terena....na drveno postolje sam prvo zalepio pur penu koju sam oblikovao prema zamisljenom terenu....Nakon toga sam na teren naneo super lepak i posuo pesak pomesan sa sitnom granulacijom da bih dobio izgled tla....Drvo koje vidite je takodje Andrea miniatures a ecovano lisce Lion roar....Kada se super lepak osusio sledilo je farbanje tla i drybrushing....Naravno oko drveta je bilo najvise posla narocito oko farbanja i kacenja lisca....Nakon toga sledi postavljanje razlicitih trava i po koji cvet....Korenje koje se spusta niz brdasce je prirodno drvo..to jest koren vinove loze....Mig pigmentima sam dobio tlo po kojem su ratnici hodali.....Za koji dan ce biti gotov prvi ratnik i cim bude ofarban postavicu slike uz malo objasnjenje rada.....Pozdrav!




tripko

moses slkari cime prajmijes figure kojim sprejom a voleo bih znati koje cetkice koristi tj marku ako to nabavljas u bgd gde.
Nisi morao da se music sa pur penom pogotovu za toliko malu povrsinu, das glina je isto toliko dobra a ja jos koristim i lepak
za gips kartonske ploce slican je gipsu al se nesusi brzo imas dosta vermena za olikovanje.

ilija

Figure prajmujem sa tecnim gitom granulacije 1000...ima u M-hobby.....pazi ukoliko neznas razredjujes ga sa nitro razredjivacem.....cetkice kupujem po beogradu u slikarskim radnjama...Da Vinci su marke...skroz su ok...cak po stranim forumima vidim da ih i tamo koriste....sto se tice pur pene nekako sam navikao na nju....cak imam jednu vecu gomilu vec spremnu pa samo "deljem" kada mi zatreba....

tripko

znam sa surfacer, imam i 500 i 1000 ku. mislio da nisi nasao neki super spray ovde posto vidim da na stranim forumina koriste auto sprejove
no koja da vinci  maesto crna drska/prirodna dlaka ako se nevaram/ ili cosmotop-nova zelena drska /sintetiska dlaka?/ili cak junior. Ja ih uzeo jos davno u golsvotijevoj ulici ,ovu mastro sam pladio debelo  ;D
Jel imas neki poseban tretman za cetkice jel ih peres onim sapunom da duze traju il.
I da koje sve brojeve i nule cetkica koristis uglavnom.
Ala gnjavim  ;D

ilija

Koristim zelene davinci uglavnom....cetkice perem tecnim sapunom posle farbanja mada moram ti priznati da sam sto se toga tice dosta nemaran pa ih vrlo cesto samo properem cistom vodom i teram dalje.....a koristim uglavnom 10/0, 5/0, 3/0, 0.....u kombinacijama sa dugom i kratkom dlakom...zavisi sta radim i koliko mi boje treba....pozdrav