MiG-21bis Academy 1:48 JRV - Ex Iraqi

Previous topic - Next topic

zivorad

Da se i ja pridruzim kampanji 

Dobro poznata kutija



i plastika



dekali za nase masine



dojadile su mi monotone sive masine pa sam se odlucio za maskirni Ex Iraqi




uskoro stizu slike radova...


zivorad

#2
Evo najzad malog pomaka , posto svi znamo kakav je academy-jev kokpit iskoristio sam ovaj "no name"koji sam davno dobio u nekoj trampi








narednih dana cu sve lepo upasovati i nastaviti dalje

milan78

Zile druze lepo si izdetaljisao ali cini mi se da je malo suvise zelena ta boja kokpita?
Instagram-Peacockscaleworx

zivorad

I meni je sad jasno da je previse zelena , videcu sta mogu da uradim .

milan78

Ako nemas originalnu boju smiksaj humbrol 50 sa belom do zeljene boje i bice kokpit zelena za mig 21.
Instagram-Peacockscaleworx

zivorad

#6
Nikako da stignem da postavim slike napredka       evo skoro gotov      ( naravno cetkicarenje )






verovali ili ne tockoci su ofarbani  revell  8  a sljaste kao neonska reklama   ( moracu da ih predjem  sa humbrol 33 )     i  humbrol 117   me je namucila kao Isusa     kao da je zvakaca guma  a ne farba      ja stvarno ne znam sta je sa ovim farbama

Jovac

Lepo ti ovo ide Zile. A sto se tice Humbrol boja , nove Humbrol boje su malo gusce od starih , ali se super razredjuju sa njihovim razredjivacem , ostali razredjivaci ih slabo razrede . Ja sam super zadovoljan sa tim novim Enamel thinerom , razredi ih super . Meni se za Airbrush super prskaju.

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Lepo deluje.Koje si boje koristio?Mislim na ova zelena i pesak?

zivorad

Quote from: Jovac on 27-06-2015, 12:18:39
Lepo ti ovo ide Zile. A sto se tice Humbrol boja , nove Humbrol boje su malo gusce od starih , ali se super razredjuju sa njihovim razredjivacem , ostali razredjivaci ih slabo razrede . Ja sam super zadovoljan sa tim novim Enamel thinerom , razredi ih super . Meni se za Airbrush super prskaju.

pretpostavljam da kod prskanja nema problema ali ja cetkicarim  i tu nastaje problem    moracu da kupim taj Enamel thiner 

zivorad

#11
Quote from: dragan_mig31 on 27-06-2015, 13:00:08
Lepo deluje.Koje si boje koristio?Mislim na ova zelena i pesak?

zelena je kao sto rekoh humbrol 117   a braon je mesavina otprilike pola/pola  humbrol 63  ( koja je navedena kod lift here )  i humbrol 121 ( koju je preporucio Jovac )  i gledajuci slike meni se cini odlicno pogodjena

kapetan

Druže, ja imam MM interior blue-green za migove i imam dve cele boje pa ti mogu dati jednu za buduće radove. Inače maketa je odlična.
Pozdrav, Bojan!

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

zobo