La-7 Academy 1/48

Previous topic - Next topic

husky

Tokom proslog leta u trenutcima dosade poceo sam da radim na Academy-jevom La-7.
Maketa je relativno teska za rad, slabo se sta uklapa, pogotovo prelaz krila-trup i sa gornje i sa donje strane.
Mislim da sam gitovao desetak puta da bih dobio iole pristojnu i ravnu povrsinu.
gornji deo krila prema trupu je osmirglan za oko pola milimetra do uklapanja sa ostatkom makete.
Glavna mana ove makete je pogresno dat gornji poklopac topova u nosu sto se nisam ni trudio da ispravim.
Kompletan kokpit je uradjen u samogradnji i od ostataka ostalih maketa.
Mnogo promena je bilo na instrument tabli dok su radio uredjaji iza pilota ubaceni iz resinskog seta za nemacke avione s obzirom da su originalni delovi na maketi dati na podu kabine umesto na zadnjem delu ispod nepomicnog poklopca kabine i predimenzionirani su.
Takodje su dodate i rucice za repetiranje topova na gornjem delu instrument table, trim tockovi sa leve i desne strane sedista kao i bocni instrumenti na tabli koji na samom modelu nisu bili dati.
Dodat je zadnji pregradni zid iza sedista pilota, pedale kormila, pilotska palica i kaisevi na pilotskom sedistu.
Reflektorski nisan cu takodje uraditi u samogradnji.

Moj sledeci La-7 ce sigurno biti Gavijin...







Maketu sam juce i prekljuce farbao koristeci neku svoju mesavinu boja a prema raspolozivoj dokumentaciji.









Na redu je popravljanje kamuflaze i lakiranje.

U medjuvremenu tokom rada izgubio sam negde pomicni providni poklopac kabine, pa ako ga neko ima bio bih mu zahvalan da mi ga pozajmi da ga iskopiram za sebe.

Dada

A, bre kol'ko dorada na laochkinu... Je si kamo radio freehand kada ima tako meke prelaze izmedju boja ???
Super

Boki

Opasan Lavočkin ;) . Prelepo.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

husky

#3
Lavockin je farban iz ruke, bez maski ali sam zeznuo plavu donju pa cu morati malo da popravljam to preko vikenda.
Maketa je zivi krs ako se izuzme kontradetalj i mora da se ozbiljno doradi da bi licila na Lavockin.
Kao sto sam vec naglasio, donji deo krila koji se nastavlja na trup ima poprilicno los oblik i treba ga doterati, osmirglati i gitovati nekoliko puta.
Gavija je neuporedivo bolja cak i bez resinskih i ecovanih dodataka, ali s obzirom da sam kukao dok nisam kupio ovog La-7 (tada Gavija nije postojala) resio sam i da ga uradim.

husky

Malo nastavka radova na La-7:









Crvena na nosu i bela na repu su Valejo Air akrili, razredjeni samo sa obicnom vodom iz cesme, ja nisam imao problema sa njima, do duse sad sam ih prvi put koristio.

djnik

Do re mi fa so LA! :) Odlican LA, Uzivo je neofarban izgledao super a sad mogu samo da predpostavim. Prelaz boja mi se veoma svidja! Ajde zavrsi i to cudo pa da se divimo!

husky

Fala bata Djoso!
Radim na tome da ga zavrsim.

husky

#7
Malo friskih slicica...
Dodate su izduvne cevi koje su mi ostale od neke ranije uradjene makete, lepo su legli, poklopce izduvnika pravim od tankog lima.













Sad je na redu ispravljanje gresaka, lakiranje i postavljanje nalepnica.
Lakiracu ga Prontom, Djole hvala za ostatak tvoje boce, koristice.

djnik

Lavockin limuzina, 2 metra lima i 5 metara dima! :)

Nema problema za pronto;) Isprobacu ovde Future pa cu da izvozim ako treba!

husky

#9
Moj La-7 skoro je gotov.
Svako vece sam po nesto radio u retkim trenutcima slobodnog vremena.
Treba popraviti crvene trouglove na kapotazu, dodati po neki stensil, jos malo ga zaprljati i naravno izlakirati mat lakom.
Vec sam ga malo "tusirao" crnim tusem.










Dada

Veoma lepo iskorisceno to slobodno vreme... Svaka cast, taj samo sto ne poleti...

La

Права ствар!

medico

bas pratim ovaj topic i mogu ti reci odlican rad !
dobar finish ...mozda josh malo prljanja ty i tamo i bice ko zmaj

tripko

E svidjami ni se finish baj ima super sjaj maketa nije ni mat nije ni gloss a verujem da je uzivo jos bolja. samo napred

Hartmann

Ja malo za zakasnjenjem, stvarno ti je super Lavocka.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"