PzKpfv III ausf.M 1:72 revell

Previous topic - Next topic

nesha

Свима позната макета и ту нема шта да се тупи много о истој.
Дораде:
на куполи:рукохвати од жице, такође од мало спљоштене жице она окапница изнад вратанаца, она чуда испод врата која служе да их држе отворена, мало урезао око поклопца гепека да има дубину,онај рупичасти лим између штита топа и додатног оклопа ми се није допадао, па самнаправио нови, мало убушио пар димних кутија да изгледа као да су испаљене, стањио додатни оклоп куполе и израдио вратанца са све резицама и шаркице од растенутог рама




на телу нисам ништа дирао сем мало гита и што сам од лима направио спремиште за ствари позади. Ширцене сам разумно стањио, урезао мало укосо на местима преклапања ( да личи чему...) и на њима исекао четвртасте оворчиће кроз које сам провукао тракице лима од конзерве да изгледа као носачи који мало штрче, није лоше испало. (ово нажалост нисам сликао  :headbang а већ је отишло у комору за фарбање...)

Осим РБ металне цевке нема никаквог другог повлађивања мојој макетарској малограђанштини...

ево на гомили како изгледа:








ypow

Super dorade, strava ce da izgleda!
U koju boju ce biti ofarban?

zamorano

Ova maketa mi je visoko na top listi omiljenih... Panzer III izgleda nekako simpatično u toj razmeri (ma koliko glupo zvučalo kada se to kaže za jedan tenk :)) a Revell je sasvim dobro uradio posao. Dobro mu leže ti finiji detalji koje si dodao, taman mu to fali pošto na nekim mestima plastika deluje previše debelo za tako malu maketu. Hoćeš da mu natovariš nešto natrag?

Sve u svemu, uživancija za gledanje :)

Pozdrav!

SLAYER

Nekako mi je neobicno da jedna osoba radi dve identicne verzije jednog tenka, narocito sto mi se cini da retko kacis svoje radove ovde na forumu(Ili si vise medju avijaticarima?). Sve ovo kazem zato sto sam vezao tebe za onaj fantastican rad identicnog tenka, samo proizvidjaca Italeri, od pre par godina.

I mene kao isto interesuje koja se kamuflaza (boje) planira? Kursk?

Pozdrav

nesha

Prvo: hvala svima na komentarima.  :)
@yrow: bice trobojna sema, sa krupnim kamuflaznim mrljama
@zamorano: slazem da deluje simpaticno, cak lepse od 35-ice, a revell jedte odlicno uradio posao i maketa je super,  cak i posle toliko godina od izlazka u svet. Bice pozadi bagaza, damo da vidim sta cu da turim...
@slayer: nisam nesto bas u avijaticarima, a dve identicne verzije istog te kenka,pa eto palo mi na pamet da ponovo uradim jedan, onaj je bio jednobojan, a i imam jos par komada u steku (svaki vec ima unapred svoju pricu i prerade-u glavi). Cinjenica je da retko kacim slike radova, priznajem... Drago mi je da pamtis taj raniji moj rad-ima otprilke 7 godina od tada, nadam se da ce ovaj biti bolji...

Cim bude kakvog napretka i to uslikam, okacicu, nego se retko kacim preko kompa, uglavnom preko telefona (napr sad)

Pozdrav svima! :D