Caproni Ca. 310 Libeccio Azur 1/72

Previous topic - Next topic

mos

Evo i ova maketa je privedena kraju.
Ima mnogo gresaka, za neke stvari nisam bas vest.

Polutke trupa traze mnogo paznje i vestine da se uklope.
Nos je posebna prica, tu tek treba vestine za smirglanje i gitovanje da se
ne vidi spoj sa trupom.
Motori suvise izlaze napred ali tu nema pomoci jednostevno je maketa tako izradjena.
Natpisi na repu nisu tacni.

Da ne bude samo da kudim maketu ja sam na kraju zadovoljan, lepo izgleda na polici.  ;)
Komentari i kritike dobrodosle!






:cheers

Pa čuj...ja ovo čudo prvi put vidim u plastici i izgleda mi uredno i zanimljivo.

flanker

Ružan avion, a lepo urađen.
Nije se nešto zaprljao?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Warhawk

Vrlo lep rad, svidja mi se prljane svedeno na minimum i boja platna  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

relja

Zaista ružan avion, ali vrhunski urađena maketa!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Kerber

Bas mi se dopada!
Lepo, cisto, uredno. Sta ces vise?!?
Na kraju, ovaj avioncic je cist raritet u kolekciji, pa imas zbog toga jos jedno "pozitivno brojanje".

djos & filip

Svaka cast, pratio sam sa interesovanjem rad i dileme vezane za boje, ali na kraju izgleda ODLICNO.
Krajnje interesantna sema....posluzice kao lepa referenca.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

zivorad


Jovac

Maketa odrađena super . S obzirom na kvalitet ovog češkog krša , naš kolega Mos je izvukao maksimum . Sviđa mi se rad .
Neznam samo zašto ljudi na ovim našim forumima toliko potenciraju praljanje , kada se pogotovu avioni u normalnim sredinama čiste i sređuju . Lično ne volim prljave i izraubovane makete , meni izgledaju nerealno i bezveze . Malo vederiga može , a i ako ga nema nije greh .
Meni su kolegini radovi skroz Ok baš zato što su jako pedantni i uredni .  :cheers :cheers :cheers

Goran A.

Bas lepa maketa, za promenu podseca malo na staru skolu. Svako prljanje bi bilo samo korak unazad.

mos

Hvala na komentarima!
Drago mi je da vam se svidja!

:cheers

racacar

  :mjetal   Odlican rad, potpuno se slazem sa jednim od kolega koji kaze da ne razume zasto prljati makete, kad se avioni i konji odrzavaju bolje od svega, vazda bilo. Ko voli da prlja, neka se drzi tenkova i ostalih "zemaljskih" krseva. Sjajna masina, kao iz stripova: Dzoni Hazard, na primer. Bravo!