Bf 109F-4 Hasegawa 1:32

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav...

Hasegawa Bf 109F-4 je sigurno najbolja maketa koju sam radio do sada. Zaista ne mogu da dam ni jednu primedbu, jako jednostavna maketa za rad bez imalo muke oko sklapanja. Jedino mesto gde je isao git je na spoju gornjeg dela kapotaza motora koji se sklapa sa donjim delom I to zbog toga sto na F verziji taj spoje ne postoji tu za razliku od G verzije.
Farbano standardno MM uljanim bojama a dok su lakovi I prajmer Vallejo. Mozda ima mesta za jos malo ostarivanja na pojedinim mestima , a antna ze biti namestena garant ...

Posle dugo premisljanja oko seme odabrao sam Messera na kome je leteo cuveni Heinrich Ehler iz JG5. Isto kao I JG3 I JG5 je dobio kontigent Messera prethodno namenjenih Africkom frontu ali su zbog razvoja situacije ipak zavrsili u Rusiji I na Severnom frontu. Izbor sema iz tog perioda za ta dva Jagdgeschwadera je prosto neverovatan. Ehlerov F-4 je ofarban u RLM70/75/79/78.




















.....

Lud13

....









I za kraj porodicna fotka :0



relja

Mnogo dobro.

Svaka čast za kolekciju.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

viper

svaka čast! odlična kolekcija!

Jovac

Sedi 5 . Odličan rad , kao i čitava kolekcija .

Kerber

Vec sam ti rekao, a i ovde , opet: Mrak drugare, mrak!

mos

Extra rad!
Kolekcija je vrhunska!

Warhawk

Odlična kolekcija, još bolje izgleda uživo  :super
na koji spoj kapotaža konkretno misliš?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Lud13

Hvala na komentarima, drago mi je da vam se svidja

Warhawk..zaokruzena linija ne postoji na poklocu motora kod F i G-2/4 verzije




AcaDinic

 :super
Samo uzivo izgleda mnoooogooo bolje!
:god

kapetan

Lepa šema bojenja i odličan rad! Ja bi ga doduše još "izglib'o"!