Zagrebački Kup "Viribus Unitis"

Previous topic - Next topic

r.i.s.t.a.


Bili smo u Zagrebu, videli ga, i vratili se sa medaljama!

To je najkraći izveštaj sa Kupa "Viribus Unitis"; a duža verzija kaže: bilo je fenomenalno! Pre svega samo takmičenje, na kome je bilo puno maketa i prebogat dopunski sadržaj, a onda i prijem na koji smo naišli, sam Zagreb, put do tamo i nazad, vremenske prilike...

Na pozivu ste mogli da vidite šta su sve organizatori spremili za subotu 23. septembar, i sve što je najavljeno je i ostvareno - kao bonus bile su dve zgodne hostese koje su dodatno ulepšale ceo događaj :)

Od maketa naravno najviše je bilo letelica i vojnih vozila, ali i dosta brodova, civilnih vozila, te nekoliko SF maketa i figura. Prateće izložbe - "slobodni sastav" i letelice iz hrvatske istorije - su popunile još dva dodatna velika stola. Kvalitet takmičarskih maketa je bio jako visok, čini mi se da sudije nisu imale lak posao, a odlučivale su nijanse. I na dopunskim izložbama se imalo šta videti - na mene su najveći utisak ostavili brodovi, naročito "Viribus Unitis" od papira (!!) i raketna topovnjača u samogradnji. Na "buvljaku" bih izdvojio ponudu Tihomira Liksa (poznat po L&M maketama od rezina) sa velikim brojem kvalitetnih rezinskih dodataka po krajnje povoljnim cenama (20-30 kn, 1 EUR = 7,4 kn).

Nas je iz Beograda išlo trojica, iz Udruženja "Dule i Baron", a nosili smo sa sobom 15 takmičarskih maketa od osam naših maketara. To smo uspeli da prikupimo i pokupimo u četvrtak, dan pred polazak, a poneli bismo još više da smo imali više vremena. Vratili smo se sa pet medalja! :) Organizatori će uskoro objaviti kompletne liste za sve kategorije, pa ćete onda videti ukupan plasman. Samo ću reći da je između ostalog osvojena nagrada za najbolju "Out-of-the-box" maketu :)

Mislim da je dobro da se počelo sa gostovanjima u susednim zemljama, i nadam se da će toga biti sve više, bar ćemo se mi iz Udruženja "Dule i Baron" potruditi da kad god budemo mogli organizujemo ili pomognemo odlazak par naših maketara koji bi sa sobom nosili što više svojih i tuđih maketa. Kao što se u sportu pokazalo da klubovi postaju bolji tek kada imaju što više jakih utakmica u nogama/rukama, tako će i naša takmičenja biti bolja, kvalitetnija i zanimljivija kada na njima bude bilo što više maketa i maketara ne samo iz zemlje domaćina. Ne treba nam bolji primer od Mađarmošonvara za to.

Što se tiče Zagreba - svaka preporuka za odlazak. Put do tamo nije tako dug i težak, smeštaj se može naći po svačijem ukusu i mogućnostima, grad je lep i sređen, nismo imali nikakvih neprijatnosti, cene su kao u Beogradu ili za nijansu niže, uveče se ima gde izaći, cure su lepe... A pored svega, Hasegawine i Dragonove makete su jako povoljne sa cenama! Bilo je još i Italerija, nešto Zvezde i ICMa, no na njih nisam obratio toliko pažnje jer ih ima i kod Milana u M Hobiju. Za ljubitelje tu je i fantastična "pijaca" antikviteta nedeljom na Britanskom trgu.

Kolateralna šteta: mali saobraćajni udes krivicom čikice koji nas nije video u sred sunčanog dana na praznom bulevaru u ravnici i jedna ulubljena vrata, i moj bojler koga sam po povratku zatekao kako veselo curi na sve strane...

Dakle, summa summarum preliminarnog izveštaja: jedan krajnje zanimljiv vikend!

Sijamski_Mrmot

Kratko i lepo napisano!

svaka cast!

;D

Sandman

Chestitke nashim maketarima koji su osvojili tih 5 medalja, i nadam se da cemo ih osvajati i na drugim, jachim, takmichenjima...  ;)
Hvala Risti na iscrpnom izveshtaju, kao i na trudu oko noshenja maketa u ime drugih maketara u Zagreb! ;)
Nadam se da cemo uskoro videti i fotke?

poz,
S.

nesha

Svaka cast nasim momcima na osvojenom maketama. Jel ima ko slika da okaci?


Sijamski_Mrmot

#5
Evo slike moje "dobitne kombinacije"  ;D






II Mesto Figure - Billy the kid
III Mesto Figure - Picking Targets

mutayu


Gusha

Bogami Mirko, ti se omasti, pa tu je i neka knjizica, vrlo interesantno! :o
Svaka cast

Sijamski_Mrmot

Knjizica nije losa ali ja ne radim modernjake. Ici ce kao donacija na takmicenju za nagradni fond (eto recimo kod tebe u Nishu?)

;D znas kako kazu (Komsijsko je uvek sladje) , salim se, bitno je da je lepo sve proslo i nadam se da ce i komsije doci kod nas da uzvrate posetu. Videcu da sledeci put i ja nekako odem a ne da saljem makete po drugima.

Mirko

nesha

Mirko, cestitam jos jedared. :) :)
Moram priznati da su lepo izdizajnirali medalje

Bebonja

Evo znam da je sa zakašnjenjem ali da se vidi dodjela nagrada .








I evo po meni jako interesantna maketa od papira .






Svi ostali brodovi su od iste osobe




Po mom sudu najbolje od tenkova