Jak-9U

Previous topic - Next topic

®Evolutionary

#15
Hvala najlepse svima!

Maketa jeste rezinska, ali je odlicnog kvaliteta - na nivou Vectora, recimo.

Ćomi, u pravu si jeste Sandman, a i citat ispod slike je Neil Gaiman (u mom slobodnom prevodu)...

Pozdrav od Šekija
--------------------

zivorad


Jovac

Uši otpadaju , kako dobro izgleda . Vrh. :cheers :cheers :cheers

relja

Dobrodošlica za eksperta!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

matilda

Bravo, bravo i samo bravo...
kakvo osvezenje, a uradio si ga predobro.

stevan

Kerber

Uh bre covece - ovo je nesto najbolje na forumu u zadnje vreme.
Maketa je sama po sebi, izgleda  - vrh, a ti si je doveo do savrsenstva.
Bravo!

Aleksandar

Lepo ti to radis imenjače. Ma jok lepo, prelepo. :)
Dobrodošao na forum.
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

YU-DFY

Predobar! Svaka cast!  :god

zobo

Majstorski,nema sta.Bravoo!!! :god :god :super :super

Posle dugo vremena ponovo jedna vrhunska maketa koja ponovo osmisljava pravu vrednost razmere 1:48. Stvarno nemam sta da mu prigovorim. Ruski mustang!

boom.boom

U jbt FANTASTIČAN  :god :love... A tek koja mašina i kakva maketa  :pilot...
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

kapetan

Doktorski, nema šta!

®Evolutionary

Mnogo hvala stvarno! I za lepe reci i za dobrodoslicu. :super

Veliki pozdrav za mog imenjaka iz Zrenjanina! :cheers

Evo jos slika tokom gradnje...



















Pozdrav od Šekija
--------------------

M@rio

Fantastičan rad i mnogo dobra maketa, svaka čast!!! Ja doduše radim onu manju razmeru(1:72) i baš tražim jednog Jaka-9U...
Jedno pitanje da li je P varijanta sa štapom (antenom) iza kabine ili je to U varijanta?

Pozdrav,
Mario
M@rio

®Evolutionary

Zdravo Mario,

nazalost mislim da se stap antene ne moze koristiti za razlikovanje ove dve varijante (U i P). Stap antene je vise koriscen kod P, ali ne i iskljucivo. Zapravo vrlo ih je tesko razlikovati, narocito na fotografijama.

Po informacijama koje imam serijska proizvodnja metalnog Jaka-9P pocela je tek u martu 1947, sto bi znacilo da sve fotografije koje datiraju iz 1946 i ranije prikazuju Jak-9U, ili pak prototipove mesovite konstrukcije (metalno krilo i drveni trup). Ako pogledas tekst ispod fotografije koje sam pikacio sa slikama moje makete, tu avion opisuju kao Jak-9P, ali fotografija datira iz 1946. U knjizi Roberta Paneka (Mushroom) istu fotografiju, po mom misljenju pravilno, opisuju kao Jak-9U sa stapom antene i kamerom ispred vetrobrana kabine. I sam kit Scale Bureau nije siguran sta zeli da bude, pa su tako dekali za U varijantu, ali su za svaki slucaj dodali i neke za P, krilo je bez panela, dakle drveon U krilo, ali je terminezon potpuno zaobljen kao kod metalnog P. :headbang

Dakle, na tebi je da dobro prostudiras materiju i fotografije i odlucis sam... Ja sam na mojoj maketi dodao stap antene od igle sa masinsko sivenje i preoblikovao terminezonej u korektne za U.
http://vvs.hobbyvista.com/Modeling/Yakovlev/Yak-9U/ScaleBureau/Preview/sb_yak9u_08.jpg
Pozdrav od Šekija
--------------------