FW-190D-9 - 1/48

Previous topic - Next topic

Jovac


djos & filip

Kao sto smo i navikli od tebe.... sjajan rad.
Svidja mi se pristup da avion ne treba da izgleda unisteno kao traktor, vec stvarno kao avion.
Kad ukljucim pilota i podlogu, ....stvarno izgleda "zivo", pravo uzivanje za oci.
Poz

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Ćomi

Jos da se "bazamuje" bok podloge i ko upisan da bude !
Šta god radio, mislim da ti je lakše bilo pre sadjenja trave...

Ostalo - a sta ja pametno tu mogu da kažem...Vr'  ;D

pozz,
Ćomi 
No signature.

Dragan

Zanimljivo je da vecina maketara, verovatno po inerciji, vrh pito-cevi na nemackim avionima iz Drugog svetskog rata boje srebrno iako je taj deo bio izradjen od mesinga:















Srecom, ovo nije tesko ispraviti cime ce ova, i onako odlicno uradjena maketa, biti jos verodostojnija.
Svaka cast na odlicom radu!  :super

Lanmi

Nemam šta da dodam. Sjajno, farbanje i finish besprekorni, ne sećam se da si skoro radio LW mašinu.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

zobo

Sta reci?Fenomenalno uradjeno :super :super :super

0viking0

Prekrasan rad. Moze kratki info... kako si napravio podlogu?

medico

momci jos jednom hvala na pohvalama i kritikama .
Pito cev cu svakako ispraviti, iskreno nikad nisam obratio paznju a dugo se bavim Luftwaffe tematikom, hvala !

Podloga je prilicno jednostavna .... na kruznu podlogu za secenje (laminirani bambus u kineskim radnjama cca 2 Eu) naneo sam akrilni git za drvo u braon boji, kada se je suv preko se nanosi beli lepak za drvo ali tako da ostaju manja polja bez lepka da se vidi zemlja . Nakon toga sledi sejanje trave sa home made aplikatorom http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,17296.msg153962.html#msg153962
i to je  odokativni mix raznih boja i duzina . Kada je suva napravi se mix belog lepka i vode i poprska (fajtalicom) da ukruti i poveze travu , onda se po potrebi malo drybrushuje i doda poneki aftermarket set sa listovima i biljkama !


AcaDinic

Savrsen rad, svaki drugi komentar je suvisan.  :god