Messershmitt Bf 110 E2 - 1/72 Airfix

Previous topic - Next topic

AcaDinic

Kao sto obecah.
Posto je jedna od maketa koje je primecena na takmicenju, a ne samo moja postolja, po nagovoru prijatelja a i par vas sa foruma evo par slika.
Inace maketa je Airfix - ova (cisto iz kutije), radjena je sredinom 2013, hemija je u celosti Model Master. Misljenja su razlicita o dubini panela i jos koje cega ali u sustini jako dobra maketa, za mene mozda najboja, jer nije u pitanju samo kvalitet (Airfix New Tool) nego i cena.











Toliko od mene za sada.  :cheers

Lud13

Nije to vise onaj Airfix od kog sam kao klinac bezao ko djavo od krsta....fino odradjeno

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Kerber

Dobar! Nema sta!
Airfix je pomerio granicu ovim avionom, ako znamo kakav im je bio Me110 nekad (Sto rece kolega - bezali smo ko djavo od krsta!).
Lepo si mu odradio panelazu, boja nije monotona...Bravo!

Ima jedan detalj koji bi mogao, da podigne več sada solidan utisak.

Mitraljez MG 17 (ili 15) je bio kalibra puške (7,9mm) i imao je dosta tanku cev u perforiranoj košulji. Sve skupa nije izgledalo moćno ili debelo ali Airfix taj mitraljez kod svojih maketa redovno prikazuje u obliku prostog debelog štapića. Ako možeš zameni ovaj kvartet u nosu nečim tanjim ili finijim.

Recimo novi Do-17Z je krasna maketa ali mu predebeli i uproščeni mitraljezi snižavaju opči utisak.

Josip

Jovac

Maketa mi se vise svidja od one Eduard 110-e. Super izgleda . :cheers :cheers :cheers

AcaDinic

Hvala na kritikama sobzirom da je to bio moj prvi pre shaiding. Ta maketa je jednostavno to i nametnula i ako što vidite isplatilo se. Nadam se da će Airfix uraditi i neku G verziju pa da budu kompletni.  :cheers

cherny

Bas lepo izgleda! Ucinilo mi se na takmicenju da mu fali malo dijedra krila, kao da su "ravna" u odnosu na podlogu, cini mi se da je tu Eduard mnogo bolji...