Spitfire Mk VB 1:72 Revell

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

Nastavljam sa svojom "smarackom" serijom Spitfajera, da iskoristim priliku dok me ne banujete na forumu  :)
Zavrsena petica od Revell-a, dobro poznata maketa pa necu puno da gnjavim oko tacnosti spoja krilo trup ...itd. Po meni lepa maketa za rad, i uradjena definitivno izgleda kao spitfajer.
Doradjena kabina, pojasevi, isecena vrata, isecen poklopac kabina (sto se i vidi jer sedi previsoko...ali...., farbe Humbrol, wash uljane slikarske boje, lak Gunze mat.
Nadam se da vam se svidja, kritike dobrodosle i obecavam da vas neko vreme necu smarati spitfajerima.
Jos jednom veliki pozdrav...i naravno slike......
PS. izlomih ogledalo na kabini, kad nadjem zamenu postavicu ga a do tada,....nek pilot okrece glavu.....

               




Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Tomcat

Fino izgleda, moj ceka na skidanje farbe pa cemo ispocetka
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

viper


Warhawk

Quote from: djos & filip on 08-02-2016, 18:36:51
dobro poznata maketa pa necu puno da gnjavim oko tacnosti spoja krilo trup ...itd.

Barem su dali taj jako karakterističan lim na prelazu krilo-trup odozgo, što je Italeri propustio  :headbang
Super rad inače, prljanje po meri
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Jovac

Odličan rad . Sve odrađeno po meri . Uživo još bolje izgleda. :cheers :cheers :cheers

zobo


djos & filip

Nikad dosta prljanja.... :)
Sad bas dobih na jednom stranom forumu poruku da sam mogao jos to da izgulim.....ahhhh...ali to se barem da lako doraditi
Pozdrav



Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Nidza79

Odlican i detaljan rad. Istakao si sve sto treba  :bravo

AcaDinic

Spita i mesera nkada dosta.  :pilot
Ovo mi se bas, bas svidja. Jako lepo. Taman da ga uzmem u rad u nekom narednom periodu. Perica ti je za peticu.  :super