1:72 revell F-15 E

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

EVO resio sam se za jos jedna restauracija.maketa sam radio pre 7-8 godina i pre neki dan sam dobio dekle od revella(kao kupio sam maketu bez njih)i resio sam se da je uradim ko sto treba,bolje nego da kupujem nova maketa koja ovde kosta 15 eu....evo ovo je za sad samo rastavljen predni deo i ovih dana cu da uradim kokpit,ovo ce da mi bude prva maketa uradjena sa ab :)



djnik

Tebe trebamo da dovedemo u muzej u Beogradu da restauriras nase eksponate kad si se tako izvestio :) Samo tako nastavi! Jedva cekam da vidim kako ce da izgleda. Izvezbaj se dobro sa AB na toj maketi. Zapamti, najbolje je da probas kako boja izlazi iz brasha na nekoj plastici a ne na papiru jer papir upija boju.


dragan_mig31

evo danas je kokpit uradjen.ovih dana cu da dobije 2 komada resinske aces 2 sedista i onda bice jos slika.....




dragan_mig31

evo danas sam prvi put u zivotu farbao maketu sa airbrush.uradio sam preshading i nakon toga jedan sloj MM gunship gray i sve izgleda ovako.kako vam se svidja? meni izgleda ok kao za prvi put.jedno nesto sto sam primetio da ovi mm matt boje suse se nakon 5 sekunda od nanosivanja na maketu.ili je vreme pretoplo ili ja nesto sam zeznuo sa pritisak ali nije prevelik 1.7 bara????????




Kerber

Mnoogo bre veliki pritisak....
Idi sa o7-09 bara a kad radis kamuflazne mrlje razredi vise boju i obavezno manji pritisak 05bara...
Boja za brash treba da se razredi ionako do , recimo,  stepena na kom je mleko... Na vecem pritisku, ima da bezi po maketi, na manjem - ide tacno kao treba....
Mnogo gusta boja plus toplo plus veliki pritisak, ima da zagituje i maketu i brash (diznu), javlja se pomorandzina kora, puca farba kasnije, javljaju se "konci"/////

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 10-07-2007, 15:46:33
evo danas sam prvi put u zivotu farbao maketu sa airbrush.uradio sam preshading i nakon toga jedan sloj MM gunship gray i sve izgleda ovako.kako vam se svidja? meni izgleda ok kao za prvi put.jedno nesto sto sam primetio da ovi mm matt boje suse se nakon 5 sekunda od nanosivanja na maketu.ili je vreme pretoplo ili ja nesto sam zeznuo sa pritisak ali nije prevelik 1.7 bara????????

Draganche, super ti ovo izgleda! ;)
samo... 1,7 bara jeste veliki pritisak! Ja josh nikako da se naviknem na rad sa nizim pritiskom, ali svi preporuchuju mnogo nizi pritisak - oko 1 bar MAX! a obichno od 0,5-1 bara! Za to ti treba jaaako razredjena boja (bar 70-80% razredjivacha a ostatak boja!)

kod rada sa erbrashom samo experimentisanje pomaze - nishta vishe!

Uostalom, ceo ovaj hobi se zapravo zasniva na stalnom experimentisanju sa svime i svachime ;)  0:)

dragan_mig31

danas sam ofarbao oplate motora zaprljao panelne linije i prespricao sa pronto 2 puta.sutra cu da lepim dekale i da lakiram u matt.pa nakon toga slede izrada motora i stajni trap i naoruzanje.





danas sam spicao ovu srebrenu sa 0.7 bara i malo mi je cudno treba vise vremena za spricanje ali bolje je nego veci pritisak jer ne tera boju u stranu kad spricas od blizine.

Dada

Draganche, sta sada posto si usavrsio rad sa chetkicom bacas se na airbrush pa i da njega odvalis 8) 8) 8) Svaka chast... samo je to nije malko tamna boja za petnaesticu ??? Je to neka od onih agresor shema ili ???

Samo napred, chekamo napredak

dragan_mig31

nije ovaj agresor predomislio sam se i resio sam da radim f-15 E iz aljaske aviobaza ANCHOURAGE,kada ga vidis uzivo ne izgleda ovako tamno,nikako da nadjem pravo svetlo kod kuce za da slikam maketu i da izgleda bas onako ko sto je u zivo.

Sandman

Quote from: Dr Raptor on 12-07-2007, 00:40:11
samo je to nije malko tamna boja za petnaesticu ??? Je to neka od onih agresor shema ili ???

F-15E Strike Eagle od 1991. ima ovu sveobuhvatnu tamno sivu kamuflazu....

http://www.jpsmodell.de/dc/schemes/tac90_e.htm

mada je meni mnogo lepsha kamuflaza na prototipu verzije E - tzv. Europe I shema

na donjem linku na zalost nema kamuflaznog patterna za F-15E, ali su date boje koje su korishcene za ovu kamuflazu....

http://www.jpsmodell.de/dc/schemes/europ1_e.htm

Dada

He, jos nesto naucih... samo napred, chekamo nastavak

dragan_mig31

evo ga gotvo danas sam ga zavrsio :)kako vam se svidja?








Sandman

Draganche, odradio si ga profi!  ;)
kako si istakao panele na kraju?

Dada

Draganche SVAKA CHAST !!! !!! !!! !!! Kako uspevas da toliko maketa tom brzinom uradis ???