DH.82a Tiger moth

Previous topic - Next topic

Janjic

Zdravo drugari.

Iako sam rekao da neću maketariti preko ljeta, slagao sam   ;D. Prvi put od kako se bavim maketama, počeo sam da radim novu maketu a da prethodnu nisam završio (Su-25 Zvezda (pogrešne boje i šema)).

Ovu maketu sam dobio na poklon od  našeg kolege Senada (dosadan). Evo još jednom, hvala drug   ;)
Prošle godine, čovjek bio u Mošonu (jel se ovako piše?) i kupio mi ovog moljca.

Maketa je fina za rad. Ja sam uklopio polutke i to je prošlo bez problem. Malo sam se igrao i u kokpitu, iako se neće puno vidjeti.

Evo i par slika:









Ovde radovi staju jer kompresor nije dobar   ;D. Dok se novi uzme, vi pišite svoje primjedbe i sugestije   ;)

Veliki pozdrav svima   :)

Mladen.
凸(¬‿¬)凸

ypow

Auuuuuu!!! Predobro, unutrasnjost za nagradu!
Jel su to lepljene ili lemljene zice?

Janjic

Hvala drug  :)

Žice su učvršćene super ljepilom. Stno je ovo za lemilice, bar meni  ;)
凸(¬‿¬)凸

Aleksa

Много ти бре ситан тај авион у 72. Како год ово је одлично.  :super


djos & filip

Svaka cast na detaljisanju!

Ovo izgleda fantasticno, pogotovo kad se uzme u obzir koliko je mali ovaj avion.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Janjic

Zdravo drugari.

Par sitnica odrađeno, pa da vam pokažem.

U "nos" sam ubacio komad medicinske igle da simulira dio motora ili čega već



Pošto ću staviti sve sajle koje je imao ovaj avion, morao sam da malo doradim vertikalac i horizontalac.





Ovde će biti još malo upasavanja







Eto ga   :)

Ako šta treba da se doradi pišite  :)

Pozdrav drugari,
Mladen.

p.s.

Ovo je upravo krenulo ka meni

http://www.aviapress.com/engl/est/est72219.jpg   :love
凸(¬‿¬)凸

krajton

koje žice koristiš, od čega je to

Janjic

#9
Ako misliš na (da ih nazovem) "španere" to je neka žica koju slučajno imam. Nisam siguran iz čega je :(. Žao mi je što ti nisam od pomoći  :-\ :-[ . Ovo crno je razvučeni spru  ;)
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobar dan svima   :)

Imao nekog slobodnog vremena, pa sam nešto odradio. Ima tu dosta posla, ali malo toga da se vidi   ;D

Auspuh izbušen i postavljen na mjesto



Izbušene rupice kroz koje idu sajle za kormilo visine (valjda je to)



Krilca odrezana i postavljena u položaj da malo vise. Da budem iskren, nisam našao fotografiju da ovako stoje, ali meni se ovako sviđa, pa će tako i ostati, bilo tačno ili ne   ;)



Kormilo visine (valjda) malo dorađeno



Na gornjim krilima, ispod rezervoara doadao sam žice koje simuliraju dovod goriva u motor i dodavanje gasa (bar mislim da je to ova druga žica pod pravim uglom, tao bar izgleda na fotografijama)



Ovako je bio dat mehanizam za kontrolu elerona (ako su to eleroni), pa sam to skinuo i napravio druge



I sve na kamari   ;D



Neki dijelovi su ofarbani bijelom bojom, jer je po šemi aviona tu dolazi žuta. Ima neke prašine, toga nikad da zafali   >:D

Pozdrav drugari,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Profa

Odličan do sada :super
Pazi samo na krilca - ako jedno visi, drugo je pod istim uglom podignuto ;), nisu to flapsovi
Bogu fala što sam Lala! :)

Janjic

Quote from: Profa on 17-07-2015, 22:38:38
Odličan do sada :super
Pazi samo na krilca - ako jedno visi, drugo je pod istim uglom podignuto ;), nisu to flapsovi

Drago mi je da ti se sviđa :).
Ja stvarno nisam upoznat, pa da pitam da li je moguće da su krilca od stajanja malo.popustila prema dole? Jasna mi je njihova funkcija, ali nisam siguran tj ne znam da li može ovako?
Ako je ovo baš greška da ih onda stavim u jednak položaj.

Hvala Profo ;)
凸(¬‿¬)凸

Janjic

#13
Pošto mi je na još jednom ex YU forumu rečeno da je ovo sa krilcima debela greška, moraću to da popravim :)
Tvrdoglavost baš i nema logike  ;D

Profo hvala ti na ukazanom  :cheers :super

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

bulovic

Na tim starim avionima krilca ne mogu da popuste pa da obadva krenu na dole. Posto su uglavnom sa palicom povezani sajlama mogu da budu ili u neutralnom polozaju ili u suprotnom (jedan gore koliko i drugi na dole)
I usput receno jako lepo napredujes iz makete u maketu i narocito me odusevljava sto mlad maketar uziva u samogradnji.
Bravo!