f-16cj Tamiya 1/32

Previous topic - Next topic

viper

Ovo mi je druga  maketa ovog aviona. Prvi put sam ga radio odmah čim su ga izbacili  na tržište 2004. god.  Nisam ga uradio najbolje i tri puta sam ga farbao.
Tada nisam koristio ništa od dodataka, u principu nije ni potrebno osim, kućišta točkova  gdje  fali ožičenje.
Ovaj puta sam uzeo airesovo kućište točkova koje je fenomenalno ( ima malo više brušenja za prednji točak) i CMK cockpit koji je jednostavniji od airesovog (i iz kutije je odličan).

Uvodnik zraka mi je zadavao problema jer sam prvo pokušao  da ga uradim punjenjem boje, ali nisam bio zadovoljan i na kraju sam ga ofarbao airbrushom.






kapetan

Druže, gledali smo i slavili Đokovića do sada, naravno to smo i proslavili uz rakiju i meze. Inače radovi do sada su odlični!
Pozdravlja te Voždovac!

viper

Ovih dana sam malo radio cockpit. Uzeo sam CMK, koji mi izgleda jednostavniji za postaviti no airesov. Međutim kada sam ga ofarbao nisam bio zadovoljan,  pa sam riješio da kombinujem.
Kada cocpita  će biti tamiyna, jer lakše je nju uklopiti od CMK-ove , bočni zidoovi , sjedište i instrumenti CMK.

Dosta sam se napatio dok sam uklopio airesova kućišta točkova, ali vrijede truda jer  su zaista odlična, još će biti nezgodno farbati ove sitne žice, ali i to će doći nared uskoro.








Janjic

Extra  :D
Super detaljno  :super
凸(¬‿¬)凸

zobo


viper

      Ofarbao sam maketu , fale još  neki detalji. Tamnija boja je bila 305 Gunze Mr hobby , ali ona je svjetla pa sam preko nje stavio 305 ali mr color koja je taman kako treba. . Koristiću HGW wet transfer decale, ali kao što se vidi na vertikalnom stabilizatoru gdje sam mješao HGW i Tamiya decale, HGW decali su tamniji.

Wheel bay sam bio ofarbao, morao sam dodavati točkove i ožičenje točkova pa sam prvo ofarbao ponovo maketu pa naknadno sve maskirao i onda ponovo farbao kućište točkova.

Slike su loše jer u Sarajevu već  par dana je gusta magla pa nemogu slikati na dnevnom svjetlu..

Tu je još jedan stari f-16  takođe tamiyn kojeg sam radio 2004.godine a 2008. ga po drugi put farbao.









viper

Makete u završnoj fazi. Slikano mobitelom  :(







djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

zobo

Odlicno!!!Veoma pedantno. :super :super :super