1/48 HobbyBoss F8F Bearcat

Previous topic - Next topic

0viking0

Pozdrav svima,

Evo nakon nekog vremena ovog primjerka među gotovim maketama. Maketa jesolidna, ali kao i svaka druga ima svojih problema. Glavni nedostatci su: relativno netočan oblik poklopca motora koji se djelomice može ispraviti brušenjem, pogrešni kotači oblikom i veličinom koji se mogu lako zamijeniti - postoji nekoliko proizvođača resinskih. Nedostatak koji je najteže otkloniti su krila. Tu je HobbyBoss nešto smuljao. Generalno, maketa ima jako dobar fit dijelova izuzev spoja krilo - trup. Tu treba jako puno brušenja i kita. Osim toga, uvodnici zraka na krilima su preblizu trupu (ako se usporedi s fotkama) Ja sam ubacio nešto stirena, ali kada bih išao to generalno ispravljati, zakomplicirao bi si život do točke kada nikad ne bih završio maketu, tako da dalje nisam inzistirao. Boja je moj miks uz nešto blagog moduliranja. Weathering su različite AK interactive vodice koje sve redom toplo preporučujem.

Slike u radu možete vidjeti ovdje:
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,19285.0.html

Fotkano je u dva navrata. Ove kontrastnije su slikane za prekrasnog zalaska sunca, pa su malo naranđaste...






















kapetan

Meni je ovo odlično! Bravo!

mos


boom.boom

Baš mi se sviđa :love! Ova ista kutija i mene čeka tako da sam prati s velikim interesom i uživanjem.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

viper


Jovac

Mnogo je lepo ispala maketa. Sviđa mi se .

AcaDinic

 :super
Odlicno odradjeno. Poseno fotografije sa zalaskom sunca.
:cheers

djos & filip

Maketa kao i cela scena su za 10

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......