1/72 P-51D Mustang - Airfix

Previous topic - Next topic

jasmind

Koliko se sjecam nisam stavljao WIP temu , danas je zavrsen. Maketa je airfix p-51d, 100 FS, 332 FG 10/Lollipoop (pilot Spurgeon Ellington). Kokpit je eduard zoom set u boji, izduv su quickboost resini. Trup je alclad polished alu preko gloss crne podloge, paneli na krilima su pokitovani i krila su ofarbana sa alclad alu preko surfacer 1000 podloge. Ovo sam radio prema autenticnim fotografijama. Crveni dijelovi su svi farbani kao i zute trake na krilima. Boje su vallejo model color i model air. Olive drab anti glare je mr.hobby color.












djos & filip

Odlican mustang.
Dobro je ispao NMF, alclad uvek daje lepe rezultate.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

viper

vidio ga i uživo :bravo

odličan je

mos


Skyrider


Janjic

凸(¬‿¬)凸

Jovac



jasmind

Popravio sam koliko sam mogao, morao sam ih cak malo slomiti. Vise nije moglo jer sam ogranicen airfixovim dizajnom, tocak se ne moze okretati jer je kockast pin a i out of the box su "zaravnjeni".


medico


AcaDinic

Odlicno odradjena maketa.  :super
Vidi se da i se se bas potrudio oko nje. Posebno za dodatke u kokpitu i ko sto vidim trud se isplatio.
Ovu maketu sam radio pre par godina tako da te razumem o cemu pricas. Jedino imam mali primedbu, mislim da bi dobio jos bolji efekat ako bi uradio mali wosh na trupu i krilima. To je moj utisak sada ti kako hoces.
U svakom slucaju jos jednom lepo uradjena maketa
:bravo

jasmind

Quote from: AcaDinic on 16-07-2015, 19:52:52
Odlicno odradjena maketa.  :super
Vidi se da i se se bas potrudio oko nje. Posebno za dodatke u kokpitu i ko sto vidim trud se isplatio.
Ovu maketu sam radio pre par godina tako da te razumem o cemu pricas. Jedino imam mali primedbu, mislim da bi dobio jos bolji efekat ako bi uradio mali wosh na trupu i krilima. To je moj utisak sada ti kako hoces.
U svakom slucaju jos jednom lepo uradjena maketa
:bravo

Wash crnom bojom je uradjen, ali valjda ne dolazi do izrazaja na ovim fotografijama.

jakobinac


komoras

Jedna od boljih izvedbi ove makete, koje sam imao prilike da vidim. Planiram da nabavim jednog, sigrno ću se osvrtati ovde kao referencu  :cheers

Da li je išao neki lak preko Alclada?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

jasmind

Quote from: komoras on 31-07-2015, 19:30:39
Jedna od boljih izvedbi ove makete, koje sam imao prilike da vidim. Planiram da nabavim jednog, sigrno ću se osvrtati ovde kao referencu  :cheers

Da li je išao neki lak preko Alclada?

Preko ovog Polished aluminium na trupu je isao alclad aqua gloss jer se on stvarno lahko skida.