IL-62M, ZVEZDA, 1/144

Previous topic - Next topic

Miroslav Š.

IL-62M sovjetski/ruski lajner koji je leteo i još uvek leti na mnogim meridijanima, jedan od najelegantnijih putničkih aviona ikada (naravno, ovo je stvar ukusa :D)
Maketa je iz ZVEZDINE linije ULTIMATE KIT, izuzetno koncepcijski sređena sa odličnim rasklopom i delovima koji se odlično uklapaju (za sada). Pre starta sam odlučio da maketu uradim direktno iz kutije i da iskoristim prozirne delove iz kompleta a što znači da neću ,,zatvarati" maketu (gitovati otvore prozora pa koristiti dekale za njih).
Pre koju godinu sam na Revelovom A-319 isprobao simulaciju ,,živih prozora" tj pokušao sam da napravim spuštene zastore kako bih dobio koliko toliko dinamičniju maketu... svidelo mi se to što sam tada dobio pa sam isto to uradio i na ovom IL-62M. Obzirom da radim IL-62M koji je iz ovog vremena to sa zastorima je moglo da se izvede na ovaj način. Treba proveriti kakvi su oni bili obzirom da su IL-62 iz početnog perioda imali zavese umesto plastičnih zastora koji se spuštaju vertikalno...

Pre nekog vremena sam dobio set maski poljskog proizvođača MONTEX koji ovom prilikom koristim za farbanje. U setu se nalaze odlično i precizno izrezane maske za sve prozore na putničkom delu, pilotske kabine i točkova. Krenuo samod točkova...





Sa unutrašnje strane ružno izgleda ali je sa spoljašnje sasvim OK...







Krilo...





Za koji dan pada prajmer i farbanjac. Do tada  :cheers

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!