Hawker Hurricane Mk IIc (Airfix 1/72)

Previous topic - Next topic

AcaDinic

Ja neznam kako vi ali ove vrucine me ubise. Jedva zavrsi ovog Indijca i pored svih mrza i odlaganja.
Elem, rec je o jako jednostavnoj ali i kvalitetnoj Airfix maketi. Gita skoro i da nije bilo ali zato sam imao nevidjeni problem oko farbanja. Kao sto rekoh vrucina ucini svoje a farba se susi u delicu sekunde i pored razredjivanja i farbanja iskljucivo nocu. Hemija je u kompletu Vallejo osim Revell-ovog Decal soft-a. Bele pruge na krilima su farbane iako su date u dekalima, nekako sam se nadao da ce lepse da izgleda i mislim da se nisam prevario. U svakom slucaju evo slika pa sudite.
:cheers















komoras

Lepo i pedantno, kao i pohvala za (barem meni) retko vidjene oznake  :super
Super si ga sredio. I ti i Airfix ste odlično odradili posao

A kad je vrućina, radi se samo na pivu...  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Skyrider

Aco izgleda sjajno! Mozda cak i najbolji tvoj :D Pozdrav, Sky !

mos

Dooobar!!! Nisam ocekivao da ce ovako dobro da mu stoje ove oznake.
:cheers


Lud13

Odlican..rekoh ti da su ove oznake extra :0

A da ne zaboravim ...extra postolje heheheh

Boki

Odličan je  :bravo.
Sviđa mi se što si farbao pruge na krilima. Iako su, prema mom iskustvu, novi Airfix dekali odlični, ovakve stvari lepše izgleda kad se ofarbaju.  :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

AcaDinic

Quote from: Lud13 on 10-08-2015, 02:03:58
Odlican..rekoh ti da su ove oznake extra :0

A da ne zaboravim ...extra postolje heheheh

Nisam ni ja verovao u ovakav odabir dekala i šemu farbanja ali vidim da si bio u pravu, jako neobično i koliko vidim pokazalo se kao odlična kombinacija. Što se tiče novih Airfix dekala stvarno su odlični i za njih nemam nikakve primedbe u vidu kvaliteta izrade, preciznosti i naleganja. Naravno uvek je tu i neki dekal soft koji pomogne.

A da što se tiče postolja, ću ti napravim jedno da imaš i ti.