1/72 Hasegawa F-14A Tomcat VF-111 Sundowners

Previous topic - Next topic

Tomcat

OPet ja I opet F-14  :D Kao sto naslov kaze, u pitanju je, opet, Hasegawina maketa, ukupno cetvrta po redu sa oznakama jedne od najpoznatijih jedinica koje su letele na F-14- poznate ajkuline celjusti I sunce na repu. O ovoj maketi sam citao razne horor price po stranim forumima, I mogu reci da te price nisu bas bez osnova ali isto tako to nije bas ni toliko strasna maketa. A mozda sam prosto ja usao u fazon. U svakom slucaju, maketa je Hasegawina, dekali iz kutije, boje akrilne Mr Hobby. Prvo sam planirao da stavim FCM dekale ali sam negde na pola puta shvatio da maketa nece ispasti bas kako sam zeleo pa sam ipak odlucio da na nju ne trosim FCM dekale I ostavim ih za neki drugi put. Maketa predstavlja CAG avion sa nosaca USS CARL VINSON iz 1988. godine.

Pravi



Maketa















I svi moji Hasegawini F-14

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper


Nemsy_29

Ja ne znam da li ovde na forumu ima neko ko je vise posveceniji jednoj tematici, da ne kazem avionu nego ti. Svaka cast na radovima  :bravo

Tomcat

Quote from: Nemsy_29 on 06-08-2015, 12:25:33
Ja ne znam da li ovde na forumu ima neko ko je vise posveceniji jednoj tematici, da ne kazem avionu nego ti. Svaka cast na radovima  :bravo

Jedino ako ne racunamo Dragana i njegove MiG-21 ;-)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

Ne znam kakva je maketa za sklapanje ... ali je za glednje milina  :super :super :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

milan78

Ono sto sam primetio da krila moraju biti fixna nema pomeranja.Jasno maketa,ne igracka.Imam kutiju onu "over Atlantic",jeste detaljan macak.Lepo ti ovo ide.Dobri su svi koje videh.
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Da, kod Hasegawe su krila fiksirana. Verovatno mislis na "Atlantic fleet squadrons", to je standardno pakovanje, u ostalim kutijama samo menjaju dekale, naravno ne racunajuci ona stara pakovanja u pozitivu
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

barbarossa

Zla mašina, odlično urađen tomket, pedantno prljanje, baš taman, još jedan mačor u pozamašnoj kolekciji

komoras

Imam ja isti u šteku, samo sa dignutim linijama panela. Tako da lepo je videti već uradjenu maketu, pogotovu u izdanju osobe koja je doktorirala ovu tematiku. Hteo bih takodje da pohvalim i bolji kvalitet slika nego obično  ;) :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

Za sve koji imaju ili zele da se pozabave ovom maketom, postoji odlican tekst na netu, bukvalno korak po korak sa masom saveta vezano za ovu maketu, ja sam ga odstampao i ima cini mi se 16 strana. Ako nekog zanima, poslacu link
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...