San Giovanni Battista

Previous topic - Next topic

shone

Platicne makete radim toliko dugo da se i ne secam vremena pre nego sto sam poceo da radim. Sto godina verovatno. Ali, ceo zivot sam imao zelju da napravim jedrenjak, od drveta. Pravi, da tako kazem. Sa DeAgostini serijom za izradi broda "San Giovanni Battista", bio sam u prilici da to i uradim. Verovatno nema puno nas "plasticnih" koji smo to napravili ali ja sam, eto, ostvario svoj san. Mislim da je, za nekog ko ne radi ovakvu vrstu maketa, ispalo dobro. U svakom slucaju, ja sam zadovoljan.






















i na kraju, u vitrini ->


marshal.luka

Lep brodić, sviđa mi se!  :super

flanker

Svaka cast, pravi lepotan.
Pretpostavljam da si izginuo oko kanapa? Razmera?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Starac sa planine

I ja sakupih ceo komplet ali ga ne započeh. Možeš li da napišeš koje si boje i lakove koristio za premaze?
I ovo postolje, jesi li sam pravio, nešto se ne sećam da ide uz koplet.
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

shone

Quote from: Starac sa planine on 15-08-2015, 23:18:09
Možeš li da napišeš koje si boje i lakove koristio za premaze?
I ovo postolje, jesi li sam pravio, nešto se ne sećam da ide uz koplet.

Ovako - boje i lakovi su obicne, klasicne za drvo, kupljene u farbari. Upotreba, kao inace za farbanje drveta, viseslojni premazi (tri). Za detalje sam koristio i neke od nasih maketarskih boja.
Sto se tice postolja, ovakvo, sa slike, jeste u kompletu. Ja sam jedino dodao plocicu sa natpisom.

komoras

Odlična izvedba!
I ja imam jedan u šteku, tako da mi je uvek drago kad vidim da ga je neko završio  :super

Samo jedna mala zamerka, gde većina greši - zastave treba da su okrenute u napred, a ne u nazad, jer ipak vetar duva od pozadi u jedra  ;)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Starac sa planine

Quote from: ShoneKG on 12-09-2015, 11:22:37
Ovako - boje i lakovi su obicne, klasicne za drvo, kupljene u farbari. Upotreba, kao inace za farbanje drveta, viseslojni premazi (tri).

Pa to i jeste muka, nisam jedno dvaes godina radio s drvetom, kad uđem u farbaru sve neki novi nazivi, nemam pojma šta tražim  :)
A prodavci sve ljubazni pa se izlomiše da objasne...

Može li malo konketnije - proizvođač, tip i ime boje?
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

djos & filip

Uvek se setim koliko sam nerava pojeo svojim roditeljima kad god sam kao klinac naleteo na ovako nesto. Mogao sam satima da buljim u detalje.

Super si ovo odradio, prelep je.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

shone

Quote from: komoras on 12-09-2015, 13:02:23
Samo jedna mala zamerka, gde većina greši - zastave treba da su okrenute u napred, a ne u nazad, jer ipak vetar duva od pozadi u jedra  ;)

To je, u principu tačno, ako su jedra "puna". To je, kad se rade, na primer, plastične makete, gde su jedra izlivena "napunjena vetrom" koji duva prema napred, pa i zastave treba da budu u skladu sa time. Međutim ovde, iako su jedra spuštena, očigledno "nema vetra" ;D, pa onda može da prođe i ovako. Čak sam se dvoumio da li da ih spustim, ovako, ili da napravim podignuta.

zivorad


Jovac

Vrlo lepo. Svaka čast za žice u vezivanju konopa. :cheers :cheers :cheers