AK interactive proizvodi

Previous topic - Next topic

dusko

Zeleo bih da ovog puta napravim jedan prikaz dela proizvoda kompanije AK interactive za sve kolege koji se nisu susretali sa ovim proizvodima (doradicu i jednu maketu uskoro sa njihovim proizvodima).Kao sto znate AK ima u ponudi vise grupa proizvoda ,boje(koje su stalnoj ekspaniziji ) filteri,pigmenti ,razni efekti (motorno ulje,gorivo i sl) washevi i sl.
u pocetku sam sam malo sumnjao u kvalitet istih ali nakon probe bio sam vise nego zadovoljan ,prednost je jednostavna upotreba o cemu stoji more tutorijala, i jednostavno sve u flasisci spremno za upotrebu jer mi je malo dosadilo "muckanje" uljanih boja i trazenje nijanse za ono sto zelim. sa jednom bocicom mozete uraditi brdo maketa tako da ce sve trajati veoma dugo.

print screen windows xp
Par pigmenata radi ilustracije sjajni za rad narocito simulacija metala

post image

img host
Efekti za simulaciju zemlje,prasine ,blata i sl moze se koristiti na vise nacina cetkica ,air brush,dodavanjem u neki drugi medijum da bi se dobili na kolicini.

adult photo sharing

image ru
Tecnost za simulaciju curenja ,goriva ,tragova slivanja na vozilima sive boje, kao i naslage koje nastaju na pogonskim agrgatima vozila,zaista dobar trio ;)

free image upload
Evo kako izgleda ako "zavirimo" u sadrzaj bocice ,naravno sve ovo se moze rarediti white spiritom u zavisnosti od tga koliku transparentnost zelimo postici.

image upload no size limit
Naravno ne bih da ne spomenem i filtere ovoga puta za drvo i nmeacki oklop tj,tamno zuta vozila

upload a gif

photo hosting
Wash za vozila u panzer sivoj boji kao i wash za drvo.

image

image url
Naravno ovo je samo delic ponude ,prikazao sam ovo cisto radi ilustracije.
Evo da prikazem i par setova boja u pakovanju od 6 boja u bocicama od 17 ml,za pocetak nesto novo set za bojenje figura tj, lica i tela sa prikazom na poledjini kutije kojim nacinom sve to uraditi.Mesanjem boja iz seta dobijate zeljene nijanse sto olaksava rad.

photo storage

image free hosting

pic upload
Cuveni set za modulaciju boja ,lako i jednostvano sa slikovitim uputstvom na poledjini.

photo hosting

adult photo sharing

picture upload
Za kraj da predstavim set boja za simulaciju drveta namenjen starom i posivelom drvetu. Takozvani" old and weathered wood set "Postoji i set za novo i sveze drvo tako da su sve bje na jednom mestu.

image hosting adult

upload image online

upload img
Zaista po mom skromnom misljenju hemikalije koje puno doprinose kvalitetu izrade same makete ,diorame i sl.




zamorano

Zanimljivo, nadam se da će biti i slika istih u akciji  :cheers... Pratim pažljivo.

Koliko vidim, pigmenti i boje su, takoreći, "obični" pigmenti i boje. Mogli bi sa se smućkaju, samo (!) treba potrefiti nijansu. A wash-evi i filtri, čini mi se, nisu razređene obične boje, ovde bi trebalo da je drugačiji odnos medijuma, razređivača i pigmenta, pošto cilj nije da se pokrije površina već da ostane poluprovidno... Možda se varam. Ali glavna prednost je stvarno u tome što ti daju gotove nijanse koje pasuju iz prve. S obzirom na efekat razmere, nije dovoljno samo staviti pravu boju prljavštine, pošto se ona providi onda je na maketi bitno prilagoditi je boji ispod. Pravi majstori to znaju sami da naprave i mešaju filtre i wash-eve zavisno od situacije da dobiju tačno ono što im treba, ali da bi neko postao majstor mora nekad da uzme gotovo rešenje od drugih majstora :).

Pozdrav!

dusko

Upravo tako ,mozda jeste sve na izvolite ali sve nijanse su manje vise tacne i tada je lako posvetliti ili potamniti odrdjenu boju. filteri i efekti slivanja prljavstine su enamel osnova ali kao sto si rekao ima tu jos necega nije samo obicna razredjena boja .

dusko

#3
Pozdrav,evo prilike da predstavi mpar noviteta poznate nam firme AK .Radi se o jednom setu boja za luftwaffe avijaciju ,postoji vise setova koji obuhvataju razlicita istorijska razdoblja.Boje su zaista novitet jer ako samo pomirisite sadrzaj bocice shavaticete da je u pitanju nova formula .Set sadrzi 8 boja sa lepim ilustracijama na pozadini kutije.

picture upload
Evo poredjenja nijansi direktno na beloj podlozi ,i boje su vec prilagodjene maketama ,takozvani "scale efekt"

upload imagem
Evo i zadnje strane kutije sa pomenutim ilustracijama

img host.

host image

U nastavku jedan set od tri boje i pigment  sa Vijetnamskom tematikom ,slike sve govore ocemu se radi. ;)

free image host

image hosting 10mb limit

I za kraj jedno od izdanja maketarskih casopisa AK  produkcije ovog puta tematika 1. svetski rat zaista jako detaljan prikaz izrade maketa. Mala dopuna su i figure u izradi gde je malo pojasnjena tehnika bojenja figura evo par fotografija.

screen shots

image hosting 12mb

img host

free photo upload

upload a gif

free image uploading