Ar 196 A-3, Revell (Heller) 1/72

Previous topic - Next topic

boom.boom

Auuuu bre kakva kolica :o...pa ovo mu fođe kao walkaround! Čist merak cccc :jok...
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Janjic

Hvala svima  :)

Quote from: komoras on 13-01-2016, 20:42:27
Kolica su veoma lepo ispala, baš majstorski  :super

Može li da slikaš okruženje u kome slikaš makete, te i da kažeš šta sve koristiš od opreme za isto?
Slike su top kvalitet!  :bravo

Hvala drug  :)

Sve ti radim i slikam na stolu od PC-a. Pozadina je svijetlo plavi hamer papir. Imam dvije lampe (ali planiram i treću) sa sijalicama od 60W koje su od modela na nekih 50-ak cm. Slikam telefonom (Samsung A5) i podesim "balan bijele" i to je to :)

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

viper


PELE

Druze, ovo predobro izgleda ! Sedi se i uci se, svaka cast !!!  :cheers  :bravo


Janjic

Hvala i drago mi je da vam se sviđa  :)
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Zdravo ljudi.

Evo kolica su gotova. Farbana su  Revelovom 9, a ispod je MM 1735 Wood. Ima tu i malo krede (različitih nijansi), grafitne olovke i drvenih boja. Lakirano Gunzeovim mat lakom. To je možda greška, možda su ipak bila polumat? Ja sam mislio, ako su već dolazila u kontakt sa slanom vodom lak bi (valjda) vremenom popustio?!

Evo i par slika, pa ako treba šta da se doradi napišite ;)









Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Dejan68

Mladene, da li možeš da prikažeš skicu može i rukom iscrtanom sa dimenzijama kolica?  :zvizduc
A za dosadašnji rad na Aradu (a i na prethodne radove)  veliki naklon.  Sa svakim novim radom zadiviš me nekim novim kecom iz rukava tj ruku.  :bravo :bravo
Naravno i dalje pratim ovaj rad.

Janjic

Quote from: Dejan68 on 22-01-2016, 23:44:07
Mladene, da li možeš da prikažeš skicu može i rukom iscrtanom sa dimenzijama kolica?  :zvizduc
A za dosadašnji rad na Aradu (a i na prethodne radove)  veliki naklon.  Sa svakim novim radom zadiviš me nekim novim kecom iz rukava tj ruku.  :bravo :bravo
Naravno i dalje pratim ovaj rad.

Zdravo Dejane.

Naravno drug, nema problema. Trenutno nisam kući, ali ti obećavam da ću ti sve poslikati i dati mjere. Naravno, ja nisam ganjao tačne mjere, radio sam odokativno pa ti valjda to nije problem  ;)
Drago mie je da ti se sviđa kako radim i drago mi je da pratiš  :)

Veliki pozdrav!
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

viper

Cime si radio prljanje? Izgleda odlicno...

Dejan68

Quote from: Janjic on 23-01-2016, 16:13:17
Quote from: Dejan68 on 22-01-2016, 23:44:07
Mladene, da li možeš da prikažeš skicu može i rukom iscrtanom sa dimenzijama kolica?  :zvizduc
A za dosadašnji rad na Aradu (a i na prethodne radove)  veliki naklon.  Sa svakim novim radom zadiviš me nekim novim kecom iz rukava tj ruku.  :bravo :bravo
Naravno i dalje pratim ovaj rad.

Zdravo Dejane.

Naravno drug, nema problema. Trenutno nisam kući, ali ti obećavam da ću ti sve poslikati i dati mjere. Naravno, ja nisam ganjao tačne mjere, radio sam odokativno pa ti valjda to nije problem  ;)
Drago mie je da ti se sviđa kako radim i drago mi je da pratiš  :)

Veliki pozdrav!
Mladen.
Hvala unapred Mladene  :bravo :caooo

djos & filip

Svaka cast na idejama,
kao sto je vec receno uvek neko prijatno iznenadjenje.
Iskreno jedva cekam da vidim zavrsenu "kompoziciju"

Veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Janjic

Hvala svima  :)

Evo prajmer legao na maketu (Tamiya XF-66). Nema puno za popraviti.

Ubacio sam i slušalice, završio mitraljez, postavio ručke sa vanjske strane na kabinu i sastavio ovaj filter (valjda je filter).







Uskoro ide i šema.

Pozdrav svima.
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Zdravo drugari.

Maketa obojena. Boje su MM RLM 65, 72 i 73. Nisam baš zadovoljan bojenjem, ali za moje standarde je prihvatljivo. Ima par greškica koje se daju doraditi.







Moram još da odradim crvenu na vrhovima plovaka.

Do idućeg javljanja pozdrav svima,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸