Fw-190V18/U1 Känguru 1/72

Previous topic - Next topic

barbarossa

Fw-190V18 je jedan od prototipova visinskog lovca, preteca Ta-152H. Maketa je uradjena tako sto je preradjen hobbybossov Fw-190D-9. Nos i vertikalac korigovani, trup skracen, uradjeni izduvi, napavljen usisnik za turbokompresor slican izgledom kao kod P-51, i jos nekoliko sitnica kako bi sve bilo verodostojno. Postoji MPM maketa u 1/72 ali je jako gruba i blago netacna tako da sam se odlucio za konverziju, boja RLM02 model master






























zivorad


Tomcat

Au, svaka cast!!! Nije moja oblast ali sam odusevljen
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

boom.boom

FANTASTIČAN :bravo :bravo :bravo!!!! Al što je ružan.. :doh.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

miloskontra


Miroslav Š.

Ideja i realizacija = Odličan 5!  :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Janjic

凸(¬‿¬)凸

medico

vrlo lepo i pedantno. Ti voliš te konverzije  :pilot

mos


Pedja

Одлично, добро би дошла нека фотографија "у изради".

djos & filip

Davno zapoceo MPM ovog, ali ovo daleko prevazilazi tu maketu, fenomenalan rad.
Svaka cast na majstorstvu!
Steta sto nema slika u radu jer bi to bila vredna referenca za sve koji bi radili ovakvu konverziju.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

barbarossa

prosto me mrzelo da slikam u toku rada, sve nekako i nikako na kraju, dobro sam ga i sada islikao, trudicu se kad radim neke konverzije da slikam iduci put

su27rules


Boki

Auuu, drugare, savršen je!!  :god Bravo!

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Warhawk

Uh, kako ima neki "nasviran" izgled, kao iz Sky Crawlers-a ili slične mange da je izašao...
Konverzija i farbanjcija izuzetno uspeli, mada utisak malo kvare prenaglašene platnene površine (njih nije bilo potrebe wash-ovati)...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'