WW Roland D.VIb 1/32

Previous topic - Next topic

Wishmaster

Pozz drustvo. Zapoceo sam novu maketu. Cekam boje da dodu koje mi nedostaju, a u meduvremenu sam nesto radio. Nadam se da je ok.

LP :)


Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Janjic

Divan avion i extra maketa  :)

Molim te da redovno postavljaš slike  :cheers

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

zamorano

Zavidim ti i na maketi i na veštini :).

Stvarno su se nešto proredili avioni iz prvog rata, valjda smo se prošle godine ispucali :)... Ali već vidim da će ovaj da bude dobro pojačanje.

Pozdrav!

Wishmaster

Hvala drugovi :)

Nastavak. Sto se tice ovog unutrasnjeg dijela jos pojasevi kad stignu od hgw i trebam pokusati uraditi rigging kokpita. Rupice sam izbusio ranije sad jos sajlice provuc :)

Sljedeci je motor :)
















Wishmaster

Nastavak. Efekti su jos friski pa mozda ce izgledat malo previse al drugacije izgleda u stvarnosti plus dok se sve malo osusi. Neke stvari bi mogle biti i malo bolje izvedene al u sustini sam zadovoljan.












Wishmaster

Puno posla - malo vremena za hobi :)

Mali napredak. Stavio sam pojaseve, uradio unutarnji dio oplate i zatovrio trup.

Bio sam lijen slikati oplatu unutra detaljnije ali nazalost ionako ce se malo toga vidjeti o.O














boom.boom

Ko da je restauracija a ne maketarizacija :super!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Wishmaster

:)))))))))))))))))))) Hvala lijepa.  D:) :pilot

Spreman za dekale pa kako ispadne :D




Wishmaster

Pozz drustvo. Nije me bilo dugo vremena. Uglavnom posao medutim i model mi je zadao glavobolje :) Bio sam ga presvukao u uschijeve dekale i poceo bojiti shemu na njega, medutim trake za maskiranje su mi skinule i boju koja je bila prethodna, a cak i dekale na nekim mjestima. Uglavnom koristio sam par razlicitih proizvodaca u izradi pa sam dobio preporuku da se drzim jednog proizvodaca radi hemijskog sastava i da ne bi smjelo biti problema :) Uglavnom oplatu sam skinuo i pripremio ga za novi sloj dekala koje cekam da stignu. Mislim da je sad podloga duplo bolja od prve. Jos sam neke dijelove pripremio, i uradio sam "dry fit" da vidite kako ti zgleda.

Srdacni pozdravi :)























kapetan

Stvarno odlično i čisto maketaranje, studiozan pristup.Svaka čast!
Pozdrav, Bojan!

Wishmaster


Ćomi

Ja samo mudro cutim...Ceka me ovaj isti rad pa gledam sa uzivanjem...
Bas me zanima kako ce ispasti sve...
Sam model, pakovanje, sastavnica - to sve deluje zaista fascinantno i zahteva studiozan i lagan rad...
Ali to vec vidimo pa - samo ti polako ;)

Pozz,
Comi
No signature.

Wishmaster

Hvala lijepo Comi. Najpametnije je mudro sutiti i posmatrati :) Nadam se da ce i moja izrada pomoci nekom koliko toliko. Sto se tice modela, makete i sl stvarno nema se sta reci. Sve je jednostavno perfektno. Ja sam relativno pocetnik al stvarno nemam nikakvih zamjerki. Uzitak za raditi :) Sigurno cu jos nabavljati WNW maketa.

Srdacni pozdravi  :cheers

Wishmaster

Pozz drustvo. Nastavak. Bojenje skoro svih dijelova je zavrseno i ostao je posao postavljanja dekala na krila, trup i jos neke dijelove. Plus propeler i ispusna cijev nisu zavrseni. I onda sklapanje.