Eduard P-39Q Aircobra 1/48

Previous topic - Next topic

dosadan

Zdravo!
Maketa je Eduardovo vikend izdanje P-39N sa dekalima iz profipacka, sve iz Mošona, pa sam uradio Q verziju.
Zavrsena je u februaru ove godine. Moja prva dovrsena maketa na kojoj sam koristio airbrush, micro set/sol, wash, pa i malo samogradnje ( dodao sam par zica u kokpit, pitot cijev, top i mitraljezi su od medicinskih igala (odokativno mjerene dimenzije), mrezice u otvorima, izbusio cijevi auspuha...).  Bilo je dosada nekoliko maketa u 1/72 koje su ili bez washa ili zavrsnog sloja laka i sl., jedan fw-190A 1/48 koji ce u mr.muscolo...
Nekim sam stvarima zadovoljan, nekim bas i ne (neki spojevi, silvering, itd...) ali sam se zabavio i dosta naucio  :)
Sve kritike i savjeti su dobrodosli





komoras

Dobrodošao na forum  :cheers

Mogu ti reći, reprezentativan primerak si podelio s nama. Meni lično najlepši avion 2. svetskog rata.
Svidja mi se kako si odradio panele i za prvu AB maketu, više nego dobro. Moj savet ti je da kreneš (pogotovu na ovim razmerama) sa postšejdingom. Valjalo bi i da razvučeš antenu od sprua ili strune. To bi bilo sve što se mojih saveta tiče na ovako već dobru izvedbu  :super

Šta je sledeće na radnom stolu?   :pilot
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Miroslav Š.

Sve lepo urađeno :)
Ako možeš, nabavi jedan običan hamer bele ili svetlo sive boje kao pozadinu za fotkanje, mislim da će tada maketa doći do punog izražaja.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Pedja

Одличан. Можда мало више хабања за ратну машину али како је овде одавно констатовано, то је ствар личног укуса.

dosadan

Hvala na komentarima i na dobrodoslici  :cheers

dobra ideja ovo sa hamerom a postsejding cu definitvno isprobati na nekoj od sljedecih maketa.
U radu su vec uporedo Eduard F6F-5 Hellcat 1/48 (profipack) i Tamiya F4U-1A Corsair 1/48 al' radovi nisu mrdnuli preko ljeta...


Lykos



viper

Odličan, vidio ga i uživo i još je bolji.

Janjic

Quote from: viper on 29-09-2015, 08:45:16
Odličan, vidio ga i uživo i još je bolji.

Apsolutno se slažem  :super
凸(¬‿¬)凸