English Electric Lightning F.6 1/72 Airfix

Previous topic - Next topic

Sneni

Volim ovaj avion, a F.6 mi je omiljena verzija. Uglavnom je out of box, samogradnja su cijevi topa i pitocijev. Dodano malo riveta i žice na stajnom trapu. Boje uglavnom uljane Humbrol i MM, ovo mi je prvi ozbiljniji pokušaj sa airbrushom. Dekali su iz kutije (jako skloni silveringu).

Najviše me iznenadilo uklapanje, jer je negdje savršeno a negdje jako loše. Evo par primjedbi koje mogu olakšati posao svakom ko bude sklapao ovu maketu:
- da bi se sekcija radom-usisinik-kokpit uklopila u trup, potrebno je: 1) ukloniti ogromne pin-markove s unutrašnjosti polutki trupa; 2) skinuti skoro milimetar plastike s bočnih rubova kade kokpita; 3) šmirglati bočne stranice usisnika i dryfitovati dok se ne postigne dobro uklapanje  :deadhorse
- komandna tabla je previsoka za oko 1mm i to treba odturpijati, inače se neće moći uklopiti dio ispod vjetrobrana.
- treba spremiti mnogo gita za spoj krila-trup
- zakrilca i vazdušne kočnice su posebni dijelovi koji se loše uklapaju u zatvoren položaj. Ispod vazd. kočnica prvo treba ubaciti komad tanke plastike, kako ne bi "potonule" u trup.
- Jedna raketa Red Top je pogrešno odlivena, uzdužna "greda" joj je dole a ne bočno, kako bi trebalo da bude. Uz to, fali joj pola jednog krilca pa ga treba napraviti.

Fotografije bi mogle biti bolje, ali su uslovi za fotografisanje stvarno nikakvi, pa šta je tu je :)












To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Lykos

Prvi pokusaj sa airbrushom,ccc sta ti decko radis.Pa sta ce biti posle kad je ovo prvi put???
Svaka cast.

Jovac


djos & filip

Odlican, svaka cast.
Svidja mi se polusjajan finis

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

boom.boom

#4
Uf prelep model a i ptica hmm "lepa"
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"


zobo


flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

PELE

Uuuuuu, sjajno !!!  :cheers

Bravo majstore !  :bravo

komoras

Odlično odradjeno i još bolje uslikano! Svaka čast  :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

AcaDinic

Jedanput ruzan avion ali definitivno feomenalno uradjena. Cisto, pedantno, jasno jednom reciju perfekno. Bravo majstore.  :cheers

FLY BY WIRE

Video ga uzivo i garantujem da je duplo bolji nego na slikama!!!Bravo