Hasegawa/Fujimi F-14A Tomcat, VF-41

Previous topic - Next topic

zolle

Pozdrav drustvo, evo sta sam petljao zadnjih mesec dana. Naslov kaze, maketa melez  :zvizduc Dobio sam je na poklon od dragog prijatelja I naseg kolege Ivanv7   :super, 80% Hasa, 20% Fuji. Od Fujija su dosle one univerzalne stvari tipa stajni trap,  nosaci za naoruzanje, horizontalci,  znaci ono sto pasuje na svakog proizvodjaca, a ostalo je Hasa. Farban cetkicom, boje Revell stone grey 75 I mat white u odnosu 30-70, lakiran Revell 1, pa 2 kao finis. Dekale donirao jos jedan veliki prijatelj I nas kolega, naravno Tomcat   :super U pitanju je jedna od dve letelice koje su omakle ona dva nesrecna libijska Su-22, a ja sam se odlucio za ovu konfiguraciju, flapsovi dole, vazdusne kocnice otvorene, kokpit takodje I fali jedna AIM-9, bez kill marka, ne bih li pretstavio momenat nakon povratka sa tog cuvenog leta. Dorada gotovo da I nema, osim pito cevi I pilotove instrument table ... a sad slike  :cry






sklapanje proslo bez problema, ali Hasa ima previse delova za moj ukus ... 194 komada, ej   :cry
Dokon mozak, djavolja igracka !

Gojko91


barbarossa

eee, super si ga udesio, a i dekali mi se dopadaju bas, fujihase kombinacija, odlican

Tomcat

Prelepo! Jedne od mojih omiljenih oznaka. Ceka se Grk ili Pas-koji-povraca  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Tomcat

P.S. Kad kombinujes Hasegawu I Fujimi to se onda zove Fujigawa ili Hasejimi, sam odluci   ;) Trebao  si staviti I pilote  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

viper

Svaka čast, nikada nebih rekao da je rađeno četkicom., isto kao da je airbrushom.

komoras

Uvek rado vidjen avion, majstorski odradjeno  :super
Treba imati strpljenja za tih cca. 200 delova...  :zvizduc
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

zolle

Hvala drugari, trudim se da svaki sledeci bude bolji  :super

@viper - hvala za pohvale, eh to je cetvrt veka cetkarenja  :love
@tomcat - Grk je sledeci Slobo, radovi teku u najvece  :zvizduc
Dokon mozak, djavolja igracka !

DjG

Hasegavin F-14 je još uvek No.1 maketa Tomketa u 1/72. Pored njega još jedino Fujimi. To, Kad je reč o tačnosti geometrije i panelizacije. Tako da je izbor kombinacije OK.
Što se tiče farbanja - ja, za ovakav "četkica rad", odajem priznanje. A dodao bih...   :jok vreme je za AirBrush :jok
Jedina, mala, zamerka - unutrašnjost izduva motora nije ovako crna, baš crna, na avionu. Ali, to može i da se popravi.

Mikoyan29

Odlicna maketica! :D

Quote from: DjG on 01-11-2015, 20:01:05
Hasegavin F-14 je još uvek No.1 maketa Tomketa u 1/72. Pored njega još jedino Fujimi. To, Kad je reč o tačnosti geometrije i panelizacije. Tako da je izbor kombinacije OK.
Što se tiče farbanja - ja, za ovakav "četkica rad", odajem priznanje. A dodao bih...   :jok vreme je za AirBrush :jok
Jedina, mala, zamerka - unutrašnjost izduva motora nije ovako crna, baš crna, na avionu. Ali, to može i da se popravi.

A Fine molds F-14??  :naughty
MK "Oluj"

Tomcat

Quote from: Mikoyan29 on 01-11-2015, 23:04:55
Odlicna maketica! :D

Quote from: DjG on 01-11-2015, 20:01:05
Hasegavin F-14 je još uvek No.1 maketa Tomketa u 1/72. Pored njega još jedino Fujimi. To, Kad je reč o tačnosti geometrije i panelizacije. Tako da je izbor kombinacije OK.
Što se tiče farbanja - ja, za ovakav "četkica rad", odajem priznanje. A dodao bih...   :jok vreme je za AirBrush :jok
Jedina, mala, zamerka - unutrašnjost izduva motora nije ovako crna, baš crna, na avionu. Ali, to može i da se popravi.

A Fine molds F-14??  :naughty

Fine Molds radi samo D verziju i to koliko sam video ne prodaje se kao "normalna" maketa vec su ramovi isli u prodaju sa casopisom. Sledece godine ce AMK izbaciti novi F-14, doduse u 48, i izgleda da ce to biti pun pogodak. A koliko vidim na stranim forumima se suska o tome da i Tamiya radi na maketi F-14
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

komoras

Quote from: Tomcat on 01-11-2015, 23:25:26
Quote from: Mikoyan29 on 01-11-2015, 23:04:55
Odlicna maketica! :D

Quote from: DjG on 01-11-2015, 20:01:05
Hasegavin F-14 je još uvek No.1 maketa Tomketa u 1/72. Pored njega još jedino Fujimi. To, Kad je reč o tačnosti geometrije i panelizacije. Tako da je izbor kombinacije OK.
Što se tiče farbanja - ja, za ovakav "četkica rad", odajem priznanje. A dodao bih...   :jok vreme je za AirBrush :jok
Jedina, mala, zamerka - unutrašnjost izduva motora nije ovako crna, baš crna, na avionu. Ali, to može i da se popravi.

A Fine molds F-14??  :naughty

Fine Molds radi samo D verziju i to koliko sam video ne prodaje se kao "normalna" maketa vec su ramovi isli u prodaju sa casopisom. Sledece godine ce AMK izbaciti novi F-14, doduse u 48, i izgleda da ce to biti pun pogodak. A koliko vidim na stranim forumima se suska o tome da i Tamiya radi na maketi F-14

Da se nadovežem na tematiku, pošto i sam primetih tu rabotu pre neki dan, valjda ide u 4 broja ceo Tomcat + časopis, s tim da je cena oko 15 € po broju...plus poštarina  :deadhorse

http://www.themodellingnews.com/2015/08/review-finemolds-172-f-14d-tomcat-model.html

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates