Trenutno u radu...

Previous topic - Next topic

cherny

Posle par godina poluintenzivne maketarske apstinencija (sto zahvaljujuci bolesti, sto zahvaljujuci WOT-u), u poslednjih par meseci sam ubacio u "5 brzinu", tako da radim makete za mene nevidjenim intenzitetom. Evo da vam pokazem sta je sve trenutno u radu, sve je u 1/72...
Revell P-51M, prajmiran, sledi farbanje:

Hobby Boss Fw-190D-9, sklopljen, pregitovan, sledi prajmer:

Academy B-17F, sklopljen, svi spojevi sredjeni, sledi farbanje:

Poceo sam da radim veliku seriju Mustanga, ovi su u nekim kasnijim fazama rada, prvo skoro gotov Hobby Boss P-51D, oznake iz kutije, ostaju jos sitnice:

Jos Jedan Hobby Boss, oznake iz Airfixove kutije:

Hasegawa P-51B, preprskan Gunze metalizer, spreman za maskiranje i druge nijanse metalizera:

Academy P-51C, spreman za prajmer i metaliziranje, ostaje da zalepim providne delove pre toga...

Revell P-51B, sledi farbanjac:

Hobby Boss P-51B, sledi farbanje:

Arfix P-51K, sledi prajmer:

Pored navedenih, radi se i Airfix P-51D, Academy P-51A i RS P-51H, tako da cu iskompletirati sve Mustange na kraju...  :zvizduc
I poslednje u radu, ali ubedljivo najvece, Italeri C-130 Hercules, u principu spreman za farbanje:

Kerber

 ;) Ajdeee?!?

Srecan povratak !  :cheers
Oporavljas se za 10. Samo napred i nagazi!
Uzgred, kakvi su Dore 9 od ovog HB? Nema onako promaseno krilo sa otvorima za stajni trap kao kod obicnog A8?

cherny

U sustini, lici na Akademca...

rodeo

Bas lepo za videti. Cije su rondele na dzungla kamuflaznom mustangu?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

cherny

Dominikanska republika

medico

ubacio si u ' TopGear '  ;)
ovaj Airfix-ov mustang delije kao da si polirao Agama metalizerom ili pak nekim Al u prahu !?

cherny

Naprskao sam Gunze metalajzer na spojeve, pa sam probao da poliram, da vidim kako ide, i mogu ti reci da daje realan metalni sjaj, jedino se dosta tesko kontrolise, odnosno vrlo se lako pretera, pa se skine skroz, a popravka je uzasno teska...

cherny

Update:
Hobby boss dominikanac, Hasegawa Mustang i B-17 zavrseni, bice slike u zavrsenim maketama uskoro. U medjuvremenu sam zavrsio i Matchbox Halifax. Evo slike najzahtevnijeg projekta, ogroman avion, pa zahteva jako mnogo vremena za maskiranje i prskanje...
Uradio sam preshading sa 2 sive, belom i crnom, posle toga Gunze akrili:



zobo

Auhhh! Bas si ubacio u 5 brzinu.Sve je lepo.Zelim ti uspeha.Pozdrav. :super :super :super