" Kapija mora izdržati " 1:72

Previous topic - Next topic

Igor13

Inače imam " vojske " iz svih perioda, ne mogu ih omalati za još dva života, ali nažalost retko se šta može uklopiti u našu istoriju, Miloša Obilića sam sastavljao od tri figure ;)

boom.boom

Baš si ga omlatio uf! Uživancija za gledanje! Kontam da ti britanci već pasoš spremaju
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

zivorad


Starac sa planine

Quote from: Igor13 on 20-11-2015, 16:58:40

...što se tiče Prvog Svetskog rata HAT je uradio srpsku pešadiju, ali kako sam čitao, modle su im se sjebale, tako da figure više liče na medvede nego na ljude

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=910

Stvarno izgledaju ko međedi, međutim, kolega sa foruma Peđa poznatiji kao Emperor ih je uradio, i kad se ofarbaju i nisu tako loši.
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

mrgud

ja sam veliki ljubitelj diorama i skidam kapu ljudima koji ih rade u sedamdesetdvojci. super ti je ideja i odlicna realizacija :mjetal .
a sad mala konstruktivna kritika. vec je bilo reci u ranijim postovima o previse razlicitih jedinica na premalom prostoru . mislim da su ti topovi visak na obe strane. preblizo su pesadiji i na izvolte strelcima ( bar francuski ), nema municije u blizini i francuz definitivno ubija vise svojih ljudi nego neprijatrlja. ista stvar na drugoj strani plus konj (nema sta da trazi tu i ako odlepi od haosa bice cupavo za branitelje). isto proveri za zastavu i muzikante, oni idu zajedno, jedni pored drugih kao rally point.

Igor13

Quote from: mrgud on 01-12-2015, 09:34:09
ja sam veliki ljubitelj diorama i skidam kapu ljudima koji ih rade u sedamdesetdvojci. super ti je ideja i odlicna realizacija :mjetal .
a sad mala konstruktivna kritika. vec je bilo reci u ranijim postovima o previse razlicitih jedinica na premalom prostoru . mislim da su ti topovi visak na obe strane. preblizo su pesadiji i na izvolte strelcima ( bar francuski ), nema municije u blizini i francuz definitivno ubija vise svojih ljudi nego neprijatrlja. ista stvar na drugoj strani plus konj (nema sta da trazi tu i ako odlepi od haosa bice cupavo za branitelje). isto proveri za zastavu i muzikante, oni idu zajedno, jedni pored drugih kao rally point.


Hvala na komentarima, svaki se usvaja i razmatra ;), generalno, francuski top je na uzvišenju, zako da ne nanosi štetu svojoj pešadiji, za konja ok, ubacio ga čisto da malo popunim scenu, što se tiče zastave i muzikanata, ok je predlog za linijsku formaciju, ali ovde dolazi do probijanja kapije, tj. totalnog rasula, tako da je liniju dosta teško održati , pozzzz.