Mi-24 JSO 1/48

Previous topic - Next topic

drazen

Revelov Mi-24 D 1/48 (tako bar pise na kutiji, mada mislim da je to prepakovan Monogram ???)
Uglavnom rijesih da pravim JSO verziju, ali mislim da sam ufulao nijanse  ???
Koristio sam Rev 362 (sa malo bijele) i rev84 (boja hrdje)
Ali ipak mislim da to nije to. Sa onih nekoliko online slika nisam mogao tacno procijeniti .
Rado bih cuo Vase misljenje










Miljan

Lepo,i ja vec dugo razmisljam da uradim Mi-24 JSO ali nikako da krenem ;DSamo napred.Kazi mi je ova braon Hu177 Hull Red ili koja vec?

Miljan

Ups izvini odmah sam zinuo u slike pa nisam video da si napisao koje si boje koristio ???

drazen

Ma nije frka, i ja cesto prvo navalim na fotke ;)
Mislim da je Hu177 malo tamnija od Rev84 i vjerovatno  tacnija u ovom slucaju ???

dragan_mig31

uf lepa je mi-24ka :) ajde brze privrsavaj je jeda cekam da je vidim kako ce da izgleda na kraju :)

Miljan

Pa i ja mislim da je tacnija,jednom prilikom mi je neko rekao da je to ta,e sad sve zavisi da li si gledao helic na sunci ili u hangaru ili na slici ;D

drazen

Helic sam gledao  samo na slikama i to ne bas kvalitetnim  :(
Hocu napraviti verziju iz 98 i 99, znace svjeze prefarbanu.
Vjerovatno cu ponovo preprskati malo tamniju smedju, a mislim da bi zelena mogla proci ??? ;)

Miljan

Imas dosta slika na forumu air serbie i to dobrog kvaliteta pa pogledaj ako vec nisi.

drazen

Gledao sam ih i mislim da je smedja malo tamnija.
Tako da cu vjerovatno danas preprskati pa cemo vidjeti rezultate.

drazen

"Uprskao" sam malo tamniju smedju.  Mislim da bi sad mogla proci. Sad se bacam malo na detalje.






Kerber

kolko sam ja video ove kamuflaze na volzilima, a verujem da je farba ista, malo je jos utamni (ovu braon)....deluje mi kao tamno cokoladna, na tenkovima i BOV-ovima...inace, ostale su mi tu negde, samo mi je ta braon malo presvetla i na crvenu mi ovde mnogo vuce...ili je to tako na fotki...
Samo napred, to se moze uciniti i pastelima, direktno na ove braon fleke...dobija se bolji rezultat, s; time sto je to posle potrebno lakirati...