Spitfire 1/72 Airfix, Italeri, Šmer...

Previous topic - Next topic

relja

Ovo je maketa skpljena od raznih delova: trup od stare, polomljene  Airfix-ove makete sa oznakama Jana Zumbaha, krila su drugi par iz Airfix-ove kutije za Vc sa tropskim filterom (i trup i krila naknadno urezani), gomila delova donirana od kolega sa foruma (hvala svima, ne ljutite se što ne nabrajam, ne želim da nekoga izostavim), noge stajnog trapa sam skrpio na jedvite jade, deo Šmerovih dekala od Medica sa maketarske razmene u Muzeju, neki iz drugih kutija.... nemam slike da dokažem, ali bilo je tu i puno gita i stirena, taj trup je bio bio veoma oštećen na mestu uklapanja u trup... moraćete da mi verujete na reč. Propeler je od Harikena i verovatno ne odgovara ali nisam uspeo da nađem drugi (ustvari jesam, ali to je tužna priča), spiner od Italerija, zadnja ploča spinera je stiren, staklić i uvodnik ispod trupa- ne sećam se više, štap antene, pito cev, retvovizor su "samogradnja"...svačega tu ima.

Bojenje i oznake su više "what if?" Spitfajera na kome je leteo Robert Stanford Tuck, a na osnovu postera koje je on potpisivao ranih osamdesetih, i Šmerove sastavnice. Spitfajer na kojem je oboren nije imao ovakvu kamuflažu, nego zeleno-sivu. Ja sam pre svega hteo da uradim jedan MkV u ovoj kombinaciji boja sa trakom oko trupa i sa ovakvim britanskim oznakama, Šmer kaže da su boje bile te (a verovatno nisu i serijal nisam lepio).

Boje Humbrol, prljanje drybrush preko dekala i mat laka - pozdrav za sve koji su mi ovde zamerali da su mi makete mnogo čiste :)













"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"


flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

mos

Ispade odlican komad! Svaka cast za rad!  :cheers

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

zobo