1/72 - Airframe - Hs-132

Previous topic - Next topic

komoras

Lečite ludilo na vreme...radite samo Tamiya, Hasegawu...jer posle AModela, PM-a, sledi vakuform, pa samogradnja...

Šalu na stranu, oduvek sam hteo da se oprobam sa vakuform maketom. Sećam se da je neko ovde uradio ovde full gradnju makete u 1/32. Tako da sam tada pokupio neke fazone...
Sve u svemu, maketa je tolko loša zbog nedostatka detalja, da bih bolju izdeljao od balze...ali to nije poenta ove gradnje. Baš zato želim da upotrebim što više originalnih delova koji dolaze u pakovanju.
Staklić tu odma otpada jer je požuteo i ima dosta mehurića u njemu (izgleda da se u ono vreme veoma malo pažnje pridavalo kontroli kvaliteta sirovine a i same izrade)
Obeležio sam delove markerom i dao se u seckanje. Sečenje izvršeno makazama za nokte jer skalpel oće lako da pobegne i upropasti celu stvar.
Trup se dao zalepiti uz malo ojačanja, ali polutke imaju deformacije tako da je gondola motora na jednoj strani veća, to se da rešiti nanošenjem trake stirena i malo gita.
Kada budem sve sredio konturno, "rasporiću" trup kako bih kabinu i motor mogao da uradim u sekcijama, a samim tim iskoristio priliku da ojačam strukturu trupa iznutra.
Pri sklapanju krila, naneo sam modelarsku glinu unutra i istisao višak, tako da su dosta čvrsta ali će morati malo više olova u trup da ide.
Dekali, stajni trap, cockpit - nisu uopšte dati uz maketu, već sama napomena - "make struts from sprue or use some frome the spare box"...u prevodu - сделать самодельно ! ! !
Koje će tačno oznake na kraju nositi, videću još, izbor je nemački prototip V1 ili ruski whatif...
Pošto su spojevi panela gitovani na pravom avionu, kao kod He-162, neće biti puno urezivanja panela

Za one koje zanima, maketa je kanadskog proizvodjača - Airframe

Ono što me je najviše oduševilo je dati tehnički nacrt u 1:1, tako da se tačnost svakog dela nakon sklapanja/dorade može proveriti na istom  :super

Ono što je za svako poštovanje starim majstorima je to što oni tada nisu imali prilike da koriste čudo 21. veka, tj japansku hemiju, tako da svi vi koji ste ovo radili pre mnogo decenija najobičnijim lepkom i gitom - skidam kapu!

Za sada toliko:















ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates


Skyrider

A-model je los, PM je jos gori, a KP je ono... ali ovo je nedostizno cak i Kp-u  :hahaha
Salu na stranu, svaka cast za izbor makete 8) Bas me zanima sta se moze s njom uraditi. Samo polako i korak po korak. Pratim :) pozdrav

komoras

Hvala momci  :cheers

Pa dobro, ovo je totalno van tih okvira i u svojoj posebnoj klasi, cepanica za sebe... Kada se delovi lepo nalepe, dobije se nešto upotrebljivo, al bez gomile samogradnje - ništa
Barem je maketa konturno tačna, ako je verovati ovim nacrtima  :super

Evo nastavka radova, definitivno moram da kupim neke lampe za slikenje...







ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates