LS 1/144 Mitsubishi F-1

Previous topic - Next topic

Sandman

posle duze pauze i zezanja "u blatu", malo se opet vinuh u vazduh da dovrshim kammo na ovom dzapanerosu :D

za prskanje donjih povrshina trupa, krila i horizontalaca morao sam da maskiram bukvalno ceo aviona kako ne bi sluchajno doshlo do overspreja preko ove gornje kamuflaze...zbog nepristupachnosti pojedinih delova, koristio sam sve moguce metode maskiranja - tamiya traku, blutak i maskol.... na zalost zaboravih da uslikam maskiranu maketu - izgledala je bukvalno kao mumija!  :D

za danashnje radove koristio sam akrilnu Gunze H315 (FS16440 siva) i vec prethodno isprobani metod razredjivanja... nije loshe ispalo, mada nisam ochekivao da ova boja bude na kraju toliko gloss (iako FS16440 upravo zbog ove jedinice oznachava da je 100% gloss siva!)....

evo rezultata nakon skinute maske:











sad ostaje samo da se pre lakiranja Future-om i postavljanja dekala ofarba nosni konus u crnu boju... treba isprobati lenjir sa onim kruznim shablonchicima koji smo gore pomenuli, pa videti da li moze tako da se odradi taj vrh.. ako ne onda cu vec smisliti neshto.... maskiranje trakom, korishcenje PVC kese... ce vidimo... ;)

Sandman

lenjir sa kruznim shablonima mi nije bio od koristi - jedini krug priblizne velichine koja mi je bila potrebna je mashio liniju konusa za nekih 1mm :( ostali su bili josh manji, pa su obuhvatali samo po polivinu konusa....

josh jedan faktor koji sam prevideo me je opredelio za korishcenje Tamiya trake za maskiranje nosa, a to je anti-glare povrshina ispred kabine koja takodje ide u crnu boju, tako da bi mi korishcenje gore navedenih metoda za konus bile nezgodne za rad....

josh jednom se pokazalo da Tamiya traka u kombinaciji sa blutakom rulezz! ;)



a evo i krajnjeg rezultata...





sledi maskiranje zadnjeg dela trupa za farbanje napadnih povrshina horizontalaca i dela oko motora koje sve idu u boju sagorelog metala....verovatno cu uzeti steel sa malo crne...

Sandman

Quote from: Brodski mali on 18-10-2007, 01:23:57
Odlicno! Steta sto nije vidljiv golim okom  :P  ;)   :-*

Sad ozbiljno. Fenomenalno izgleda! Jedva cekam kraj

hvala Tanja :)  :-*

ubacio sam u petu ovih dana sa maketarenjem - svaki dan mi je vec "isprogramiran", tako da se u toku sledece nedelje najverovatnije ochekuju zavrshni radovi ;)

danas je na tapetu rad sa "metalajzerima" oko motora.... ;)

Sandman

danas sam maskirao delove horizontalaca, deo oko motora i okvir oko topa koje sam kasnije ofarbao u metalik boju..

maskiranje sam vrshio pomoc Tamiya trake sechene na tanke trakice....









farbanje sam odradio chetkicom, nisam hteo da maskiram ponovo celu maketu zbog prskanja  :-X

za sve ove delove sam koristio meshavinu MM Steel, kap Humbrol Gunmetal i zrnce Revell Antracit.... jako sam razredio meshavinu ....







kasnije kad se osushilo farbanje i kad sam poskidao maske, samo sam slobodnom rukom preshao vrhove horizontalaca istom ovom meshavinom boja uz dodatak MM Chrome Silver...

a istom tom meshavinom sam ofarbao i lule izduvnika...



sledece na redu je gloss lakiranje future-om, kao podloga za dekale....

medico

deckonja ...opako ! sada sam siguran sta ce prashiti na takmicenjima mini razmeru u jetovima  ;) ;D

Sandman

Quote from: medico on 19-10-2007, 13:08:19
deckonja ...opako ! sada sam siguran sta ce prashiti na takmicenjima mini razmeru u jetovima  ;) ;D

hvala ;)

a posebno hvala shto si mi poklonio ovu maketicu - zaista je uzivancija za rad, a i sama po sebi je mala egzotika ;)

Sandman

jutros sam pre odlaska na posao zalepio izduvnike...

a vecheras sam zalepio i dekale na Micubishija....dekale..hm.. blago recheno dekale...  >:(

verovatno zbog starosti makete, dekali su ispali josh gori nego Academyjevi!!

em su debeli, em se skidaju sa kartona nosacha po skoro minut vremena (nebitno da li je voda mlaka ili vruca), em se jedva hvataju za podlogu... i em ih je Gunze Mark Softer jeeedva odradio!  >:(

same "cufte" imaju beli obrub ali ista pricha kao i za Quad rondelu.... liche na Studio B znak :(

i ovde sam probao shestarom razdelnikom da ih sredim ali su rondele pochele da se krzaju pa sam odustao... umesto toga sam ih makazicama za nokte lagano obrubio... ne bash najuspeshnije ali svakako bolje nego original...  :-\

uz pomoc Gunze technosti nekako su uspeli da legnu preko linija panela ...

najmuchnije je bilo oko usisnika....

sve dekale sam zashtitio sa par slojeva Future-a....

ovo mi je bio najmuchniji deo posla na ovoj maketi do sada.. ubedljivo! ;)






Vizant

Da se ne biste mucili kao nas Sandman stamparsko pasovanje kod farbanja dekala iz poljskog magazina super model




(inace ja ne bi ni priso ovom micubisiju jer je za mene i 1/72 mnogo sitno).