MiG 29 YuAF Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

Adrijano1776

Pozdrav cijenjeni kolege.
Posto sam sredio program za preradu slika,pa da krenem...
Radi se o svima poznatom MiG 29 Italeri(znam kabina i nos nisu u redu).
Na prvoj slici su slikani kojekakvi "goodies",ali nece svi biti upotrebljeni...
Par rijeci o projektu...radi se o mozda diorami koja prikazuje MiG na "remontu",tj.bit ce dosta panela otvoreno(100% nece biti original)+jedan motor ce biti otvoren(njega radim full skratch)..
Pa da krenem

Malo isrcrtavanja pravih linija,inace ovo skrabanje mi sluzi samo kao orijentir za skrajbing..

prerada krila,tj.novi skrajbing...tzv.step by step--Prije-kasnije





"rep" usporedba sa OOB

Nastavak radova(da ne opisujem svaki pojedinacno),kojekakva rezuckanja,PE dijelovi i ostalo...







PE dijelovi cija izvedba mi se uopce ne svidja...nova obrada..



Malo ukucavanja novih nitni(malo mi pukao dio kod spoja za rep,ali nema veze)+novo rezuckanje






Pocetak skrecanja



I za 2015 dosta tj kraj...nastavak radova u 2016... :)
Svaki komentar dobrodosao..
Pozdrav i do daljnjega...



zobo


Tomcat

Ovo cu pratiti sa najvecim interesovanjem! Ovo do sada je zaista impresivno! Koji konkretno avion ces raditi, mislim koji broj na nosu ce imati?  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Adrijano1776

Hvala drustvo.
@Tomcat..jos se neckam koji...

Tomcat

Quote from: Adrijano1776 on 04-01-2016, 20:23:56
Hvala drustvo.
@Tomcat..jos se neckam koji...

Glasam za 18114, taj mi je najdrazi, jos se secam naslovnih strana sa njim u vreme kad sam bio osnovac :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Adrijano1776

 Dogovoreno...
18114 iz '91(jos uvijek sa zvijezdom)

Warhawk

Neće puno ostati od original makete uz sve te dodatke i samogradnju.
Možeš komotno sebe kao proizvodjača da staviš

Samo detaljno obriši svo mastilo s makete pre farbanja, jer hoće da izbija kroz nekoliko slojeva boje i lak!

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Adrijano1776

Pozdrav
Neke dodatke necu koristiti...(vec se premisljam da izduve ostavim za drugi a na ove samo nabacim  FOD)
@Warhawk...hvala na upozorenju,ali to sto djeluje kao masno je zapravo Tamiya extra thin,kojim premazem nitne da dobiju mekan rub I da nakon smirglanja ostanu u formi(I lakse je za ocistiti)..
Pozdrav..
P.s.uskoro stizu nove slike napredka.

Mikoyan29

Jako lepo.   :violin
Ja planiram slican projekat, doduse sa malo manje otvorenih panela, ali ajd`.
Gde si nasao reference za APU?
MK "Oluj"

Adrijano1776

Nesto malo slika ima u Kagero Topshots Mig29  ali je APU nekako iz kuta slikan pa se pokusavam nekako orijentirati po tome jer cutaway me pokazuju nesto mnogo,a na netu..NISTA :deadhorse

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Warhawk

Quote from: Adrijano1776 on 05-01-2016, 12:21:22
hvala na upozorenju,ali to sto djeluje kao masno je zapravo Tamiya extra thin,kojim premazem nitne da dobiju mekan rub I da nakon smirglanja ostanu u formi

Nisam govorio o masnom, nego o mastilu - tragovima markera ili flomastera kojima si tražio panele.
Tamno-ljubičaste fleke koje su ostale na par mesta posle rezanja panela
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Adrijano1776

Thanx...na to I bas nisam mislio.. :headbang

komoras

Zaboravih da pitam, na osnovu kojih crteža radiš prepravke panela i nitni, te da li bi mogao da priložiš iste? Hvala
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates