1/48 Hawker Hurricane x3

Previous topic - Next topic

Jedan savet. Uzmi neki UHU tac ili sl. kancelarijski plastelin, izvaljaj špagete pa ih lepo pritisni uz rubove zelene kamuflaže, napravi malko tamniju zelenu mešavinu, pa fino isšpricaj taj rub zelene, da se definiše i bude izraženiji. Tako su po nekim referencijam radili i Britanci.

Ja sam dobio na poklon Italeri MK IIC i prosto sam oduševljen kvalitetom i detaljima te makete.

medico

Peco  , ova zelena je horor !  Razmotri prefarbavanje kad si vec toliko truda uložio.

Pedja

Quote from: medico on 22-05-2017, 22:41:46
Peco  , ova zelena je horor !  Razmotri prefarbavanje kad si vec toliko truda uložio.
Nema prefarbavanja , u živo i nije tako loše, subjektivan osećaj, probaću malo wash malo filter pa ću videti na šta će izaći. :headbang

medico

Može filter prilično da izvuče .... ja sam radio par puta sa Italeri akrilima u nekoliko vrlo razrađen ih slojeva  ...samo sacekaj par minuta da se lepo osuši između slojeva.

Pedja

Quote from: medico on 23-05-2017, 13:19:50
Može filter prilično da izvuče .... ja sam radio par puta sa Italeri akrilima u nekoliko vrlo razrađen ih slojeva  ...samo sacekaj par minuta da se lepo osuši između slojeva.
Сачекаћу неки дан, можда и одрадим прву варијанту из твог предлога, треба се натерати на тај потез.

Lanmi

Taj Vallejo i authentic. Koja su oni prevara  >:( Sad kad pogledam njihov RLM65 kojim sam farbao He177 dodje mi da se obesim, pogotovo što kako godine prolaze te njihove boje još više "zelene". Očigledno su one ipak namenjenje onom ekstremnom naizmeničnom posvetljavanju i tamnjenju, sa gomilom weathering efekata pa na kraju od svih tih nijansi dovoljno zavaraš oko da ni ne gledaš nijanse. Sada po ovim stranim časopisima gotovo da su usvojene sve "tenkovske" tehnike: od slivanja rdje do debelih slojeva prašine i blata koje su mehaničari čizmama naneli po krilima. Po meni, zanimljivo da se vidi, ali prilično nemoguće i preterano, ili jednostavno i mene vreme i trendovi gaze  :)

Nisam ti mnogo pomogao, znam. A kako vreme prolazi sve više će da te nervira.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

medico

U mom slučaju za avione samo gunze konza. ... nema dalje. Valejo može za figure. 
Druže Lanmi polako postajemo ol'school maketari .... brdo rđe i prljavštine na avionima posledice su primenjivane tehnike za oklop , totalno bzv.  Tačno se vidi kad armoras sastavi i ofarba avion....

Pedja

#22
Quote from: Lanmi on 23-05-2017, 16:08:21
Taj Vallejo i authentic. Koja su oni prevara  >:( Sad kad pogledam njihov RLM65 kojim sam farbao He177 dodje mi da se obesim, pogotovo što kako godine prolaze te njihove boje još više "zelene". Očigledno su one ipak namenjenje onom ekstremnom naizmeničnom posvetljavanju i tamnjenju, sa gomilom weathering efekata pa na kraju od svih tih nijansi dovoljno zavaraš oko da ni ne gledaš nijanse. Sada po ovim stranim časopisima gotovo da su usvojene sve "tenkovske" tehnike: od slivanja rdje do debelih slojeva prašine i blata koje su mehaničari čizmama naneli po krilima. Po meni, zanimljivo da se vidi, ali prilično nemoguće i preterano, ili jednostavno i mene vreme i trendovi gaze  :)

Nisam ti mnogo pomogao, znam. A kako vreme prolazi sve više će da te nervira.

He,recimo da nisi pomogao ,već si me smorio, ne damo se bre ,kakve godine kakve nove tehnike, šta vam je (ti i Medico) uostalom obojica ste mladji od mene,onoliko.
Dakle definitivno prelazim na gunze što više i što pre. Pokušao sam sve da izvučem od Vallejo-a ali ne vredi, brate svaku nijansu ja "doradjujem" (pitanje je šta je stvarno bilo ali usvajamo "maketarske" standarde, gde da štrčiš kad svi rade Hurricane-a u tamno zelenoj,onoliko, doduše, posvetlio sam je maloo , efekat razmere).
elem ,uživamo u hobiju  i lečimo stressss, ommmmmm  :deadhorse

Pedja

...i još jedna stvar koja mi otežava ponovno prskanje zelene, jbg, radovi od sinoć






OOOMMMMMMMM!!!!

Uuu jbt., tek sad vidim da je promašena.
Imaš muško rešenje ili cigansko.
Ono prvo je da stisneš zube, naoštriš pljucu i lagano ponovo spricas pravilniju zelenu farbu.
Ono drugo je da uzmeš neki odgovarajuči suvi tamno zeleni/maslinasti pastel, sa skalpelom ga namrviš u prašinu i sa vatiranim štapićem za uši natrljaš ga po zelenim površinama. Posle kada si zadovoljan efektom dobro ga izduvaj i špricni matt lakom.
Taj efekat sam koristio na Mitsubishi Betty, kao i na 1:48 F-84G.

gasha


relja

Za same nijanse ne znam, deluje mi da ih fotografije ne prikazuju najvernije, ali mi se mnogo dopada kako su ispale konture kamuflaže (izgleda da ih sve vreme radim pogrešno  :)  )
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Pedja

Quote from: JŽ on 24-05-2017, 07:47:47
Uuu jbt., tek sad vidim da je promašena.


Eeee, ovo je već za brigu.

još nisam odlučio ciganjsak ili ću biti muško ipak. možda i ostane ovkao... ženski.

Pedja

nešto sam prčkao, presuda?



za poredjenje, ranija boja:



Sve kritike dobrodošle.

Meni je suvise ziva. Trava zelena. A da ujednacis obe laganim razblazenim preprskavanjem sa tom zemljanom?