Focke Wulf 190 A8 late (Airfix 1/72)

Previous topic - Next topic

AcaDinic

Pre svega Srecna Nova Godina  :cheers
Meni je godina pocela sa prvom zavrsenom maketom. Bilo je vremena za slavlje ali i slobodnog vremena da se zavrsi ovo.
Inace maketa je Airfix-ova (A01020) sa akademijinom kabinom. Odlicno se uklopila. Ovo je bio izazov pa sam jedva cekao da ga zavrsim a i rad na njemu je bilo uzivanje izuzev manjakvosti nedostatka DF antene i jos par sitnica koje sam "pozajmio" sa ramova koje sam sacuvao od ranije. Hemija, standardno Valejo. U svakom slucaju jako pozitivni utisci.

















U svakom slucaju puno srece u Novoj Godini i mnogo, mnogo uradjenih maketa.  :cheers

Nema se mu drugo prigovoriti sem galebovih krila. A da ih malo ispravis rukom?

AcaDinic

Quote from: JŽ on 02-01-2016, 13:57:03
Nema se mu drugo prigovoriti sem galebovih krila. A da ih malo ispravis rukom?
Veruj mi sve sam pokusao, cak i vrela voda, ziv se ispeko, i to se koliko-toliko ispravilo inace je bilo mnogo gore.  :deadhorse To je generalno najveca mana na maketi.  :headbang Zao mi je sto to nisam mogao da ispravim jos malo. sta je tu je sad. Kako god ovakav ide na policu da me podseca na ...  :cry
Idemo dalje.

zobo


Skyrider

Aco, možda i tvoja najbolja maketa !! Odlično odrađen čiping !!  :D Svaka čast, samo napred, pozdrav, Sky

komoras

Odličan FW!  :cheers
Probaj samo sledeći put da prskaš mothling kroz papirne šablone
Što se tiče krila, da li je fabrička greška u pitanju tj loš odlivak ili je kalup zeznut?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

AcaDinic

Quote from: komoras on 02-01-2016, 22:15:44
Odličan FW!  :cheers
Probaj samo sledeći put da prskaš mothling kroz papirne šablone
Što se tiče krila, da li je fabrička greška u pitanju tj loš odlivak ili je kalup zeznut?
Za mothling se slazem. Ta kritika stoji i prihvatam je.
A za krila mislim da je u pitanju fabricka greska, jer sam vec jedan takav Airfix-ov radio i bio je OK. A i do sada nisam nigde cuo kritike na ovo zato i verujem da je u pitanju ovo drugo nazalost.  :cry

komoras

Šteta za krila, jer je finiš zaista predivan. Ako planiraš još da radiš FW-190, kupuj novi Eduard ;)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

AcaDinic

Quote from: komoras on 03-01-2016, 03:39:04
Šteta za krila, jer je finiš zaista predivan. Ako planiraš još da radiš FW-190, kupuj novi Eduard ;)
Gledao sam renzije te makete i odlicna je, moze lako da se desi da je i radim jednog dana mada sada mi je prioritet Tamijin FW 190 A3.

drakii

Fen, udlaga za krilo i karton za zaštitu trupa od vrelog vazduha i biće kako trba, može da se ispravi, probao, a i kod lepljenja može da se prevenuje natezanjem, inače dopada, doduše, pade ti hakenkreutz na podlogu, beše li malo poveći, pozdrav

Lud13

Steta za ta krila, malo taj motling da poradis. Inace svakim danom u svakom pogledu sve vise napredujes :0

Hugo Sperle

Pa ako si vec napravio ovu podlogu, mogao si i na repu....

AcaDinic

UH taj prokleti motling! :headbang Ispravicu ga jos kolko na sledecoj, stacete ponelo me malo.
A sto se tice svastike i to stoji, docice i one na red.
U svakom slucaju prihvatam kritike i hvala vam na njima.