Airfix 1/48 Spitfire MkVb

Previous topic - Next topic

Pedja


Nikad bolje iskorišćenje prazničnih dana za maketarenje.... :pilot


Još jedan novi "Airfix". Ovaj put 1/48 Spitfire MkVb, avion, koji sam uradio, je varijanta iz kutije i trebalo bi da predstavlja jedan od "malteških sokolova" iz 1942. U mojoj varijanti je ofarban u kombinaciji D.Earth/mid Stone/ Sky, mada je preporuka u kutiji bila da umesto Mid Stone treba da bude "malteška" plava, svima nama dobro nepoznata.
Sve u svemu u nekom trenutku ovaj avion jeste nosio ove boje ,makar kada su ga natovarili na nosač aviona koji ga je odveo do Malte.
Još jedna stvar, prvi put sam koristio "Maketar" vinil maske i vrlo sam zadovoljan rezultatom, ono što je moja greška trupna rondela je otišla dosta gore pa je malo nelogičan položaj u odnosu na slova koda.
Takodje, ono što nisam uradio je IFF antena od horizonalaca do trupa, verovatno je na ovom avionu postojala.





















milan78

Zamerio bih jedino onaj prednji ceo sklop ipred kabine koji je izdignut,ostalo mi je sasvim ok! :super :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

cherny

Uuuuu, bas je dobar! Milane, to o cemu pricas je oklop preko rezervoara za gorivo, i bio je "izdignut" u odnosu na ostatak oplate.

zobo


milan78

@cherny slika br.2.....i da je oklop...
Instagram-Peacockscaleworx

Lykos


Skyrider

Jako lep, i jako zanimljiva kamuflaza :)