ESCI 1/72 F-8E Crusader, VF-53

Previous topic - Next topic

zolle


Pozdrav drustvo, evo zavrsilo se praznovanje, pa da radimo malo  :zvizduc Naslov kaze, ESCI maketa, sediste I dobar deo kokpita samogradnja, a takodje I prednja noga trapa I prostor za istu. Farbanje Happy color sprejevi I tu I tamo nesto cetkicom. Letelica predstavlja Mig killera iz Viejtnama I to je to   :zvizduc Uklapanje proslo ok, morao sam da urezujem dosta panela jer se jedva naziru (verovatno su kalupi vec bili pohabani), poklopac kabine I vetrobran su nizi nego sto treba za samu maketu, pa sam poklopac ostavio otvoren, a vetrobran korigovao dodavanjem plastike. Takodje I hauba iznad inst. table nije za pohvalu, kraca otprilike 3mm, pa sam je nastavljao ... Sve u svemu zanimljiv projekat, meni dragog proizvodjaca, ali bih ipak toplo preporucio Academy - jevu maketu onima koji bi da rade ovu letelicu   :lol







to je to, odoh na sledeci projekat   :pilot
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

A, retka ptica, na zalost! Lepo si ga uradio, samo mala korekcija, nije MiG killer, tvoj F-8 je sa USS Hancock iz opercaije Rolling Thunder, a VF-53 su ostvarili pobedu leteci sa USS Bon Homme Richard, nisi pazljivo slusao sta ti govorim  :) U svakom slucaju, to ne umanjuje rad i trud koji si ulozio  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Jovac



flanker

#4
Jedan od mnogih "zezova" na ovoj maketi je ravan kraj poklopca kabine, bez "zuba".
Inače lepo urađeno...ništa lepše od američkih marinskih i mornaričkih aviona...
http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/9/0/3/1168309.jpg
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

viper

Uvijek je lijepo vidjeti dobro urađen ESCI  :D