Persijska macka- Academy F-14A Tomcat, IRIAF, 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Godinu zavrsavam Academyjevom maketom F-14A iranskog RV. U pitanju je avion sa brojem 3-6020, dvadeseti F-14 koji je isporucen Iranu kao jedinom kupcu. Ovaj konkretni avion je jedan od najuspesnijih iranskih F-14 koji je zasluzan za obaranje 10 ili 14 (zavisno od izvora) irackih letelica. Takodje u pitanju je prvi F-14 koji je u borbenim uslovima lansirao raketu AIM-54 a takodje je I jedan od aviona koje je Iran jos 1986. godine, dakle punih 10 godina pre SAD, koristio kao bombardera. Avion je preziveo rat sa Irakom. Sama maeta je Academy, uglavnom poznat svima I nemam bas puno lepih reci za maketu. Dekali su Hi Decali superscale stensili kod kojih sam pogresio kod postavljanja na jednom mestu ali sta je tu je. Boje akrilne Mr Hobby. Rakete AIM-9 sam morao da ceprkam po viskovima posto Iran nije koristio L verziju koja se dobija u kutiji a takodje I da se zahvalim na pomoci koju je uputio kolega Zolle. Na zalost, slikano telefonom. Srecna svima 2016  ;)















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

relja

Mrnjau!

Meni su ovi iranski uvek bili lepši od US Navy. Odlično urađeno!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"


zivorad

 :bravo :bravo :bravo        Persijski macor - najlepsi macor 


milan78

Instagram-Peacockscaleworx

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

barbarossa


Sneni

Odličan je, najbolja kamuflaža na Tomcatu  :super
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Tomcat

Hvala svima, ali meni je ipak NAVY sema lepsa  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Odličan. Slažem se da su NAVY lepši, ali ovi su se naobarali iračkih letelica za sve pare...
Koja je braon korišćena?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Tomcat

Quote from: flanker on 04-01-2016, 12:26:52
Odličan. Slažem se da su NAVY lepši, ali ovi su se naobarali iračkih letelica za sve pare...
Koja je braon korišćena?

Boje su Mr Hobby H27, H37, H309 i H311, braon je H37  Wood brown :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Nemsy_29

Odlican, ovo se cekalo od Tomcat eksperta  :D

komoras

Odličan mačor Slobo, lepo mu je legla ova kamuflaža, super si ga odradio!  :super
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...