Revell 1/144 F-16A Fighting Falcon

Previous topic - Next topic

Sandman

juche ujutro sam na posao poneo ovu maketicu da se ne dosadjujem dok nema posla  :D



sama maketa ima losh odlivak - verovatno jos jedan od prastarih i izrabljenih Revell kalupa  ::)

s obzirom da ni ova maketa nema kokpit - sedishte i instrument tablu nego samo prazninu - reshio sam da prvo sklopim trup i krila pa tek onda da farbam kokpit....



problem se javio oko uklapanja radarskog konusa sa trupom - kak ogod da se okrene ne moze da se uklopi a da to lichi na nos ovog aviona!?  >:(

ja sam taj deo zalepio onako kako najpribliznije lichi, pa ce tu sad pasti jedno "betoniranje" sa dooooosta gita i shmirglanja.... aleeeeee.... opshtenarodno veselje.... :D :D :D





sam usisnik je imao zatvoren prednji deo tj. izliven pa sam ga prosekao... i ovde ce biti malo gitovanja... ;)



za sad toliko....

Dada

Imam ja njihovog horneta koji stoji zapochet, ista alatljika, izrabljena... ali ima kokpit 8)

Sandman

Quote from: Dr Raptor on 06-07-2007, 08:47:50
Imam ja njihovog horneta koji stoji zapochet, ista alatljika, izrabljena... ali ima kokpit 8)

ako mislish na onaj F-18 sa dekalima koji simuliraju strshljena na repu + kanadski javorov list preko krila, ta maketa je odlichna - imam je 2 komada!  8)

shto se tiche Revellovih 144-ki, sve zavisi od kalupa - onistariji su uglavnom loshi....dok su recimo Rafale, AV-8B, F-14 (noviji kalup), X-35 zaista pravi mali dragulji shto se tiche detalja i kvaliteta odlivka!

Dada

moja greska, nisam video razmeru... taj sa strsljenom je extra, ali 1/72 sa dekalima chipy ho! tj sa orlom na nosu... B Lj A K

Sandman

Quote from: Dr Raptor on 06-07-2007, 09:24:00
moja greska, nisam video razmeru... taj sa strsljenom je extra, ali 1/72 sa dekalima chipy ho! tj sa orlom na nosu... B Lj A K

http://modelingmadness.com/scotts/mod/us/f18cpreview.htm

da....panelizacija u pozitivu....prochitati text da se vide mane te makete....

Sandman

evo nastavka radova...

bacio sam se na shmirglanje nosnog dela, i na svu srecu nisam ni koristio git za popravku nosa!  ;)

samo sam "maaaalo" vishe shmirglao levu stranu nosa i uspeo da ga korigujem tako da sam vrh dodje u centar uzduzne ose aviona... i dalje kad se gleda maketa nekako deluje da nije bash kako treba ali nemam vishe zivaca da ga budzim - za mene dovoljno dobro izgleda!  :D



i sa donje strane sam ga malo stesao tako da bolje izgleda nego shto je bilo...



od napred gledano lichi na nos F-16 :D



sledeci deo koji je zahtevao korekcije je bio usisnik koji je, kad se stavi na svoje mesto, bio evidentno nizi od nastavka usisnika....



od chashe od jogurta sam isekao komadice stirena prema obliku prostora gde naleze usisnik...



i stavio ih kao podloshku...



nakon lepljenja komadica stirena usisnik sada stoji kako treba....s tim shto ce trebati tu dosta gitovanja da se popune zazori i da taj deo prati linije ostatka usisnika....





to be continued...  :D

mutayu

Cini mi se da si zarotirao nos za 180 stepeni, ali sada je gotovo. Nista sto smirgla i git nece resiti. LONG LIVE 144! ;D

Sandman

Quote from: mutayu on 07-07-2007, 21:41:36
Cini mi se da si zarotirao nos za 180 stepeni, ali sada je gotovo. Nista sto smirgla i git nece resiti. LONG LIVE 144! ;D

nisam, proveravao sam par puta - kad se postavi nos zaokrenut za 180 stepeni (gornji deo dole) onda je po poprechnom preseku bilo skrooooz raspasovano! a delovao je onda kao orlovski nos!  :D na F-16 nos i jeste blaaago povijen na gore ;)

Sandman

Quote from: airsuba on 07-07-2007, 22:22:29
mislim da je vecina tih 144 koje pakuje revell zapravo LS porekla, mrzi me sada da trazim po netu reference...

inace si definitivno okrenuo nos naopako ko sto kaze muta, jer vrh nosa tj. pito cev treba da je dosta ispod ravni nosa a duzina gornjeg dela nosa je veca od donjeg - ali to mozda nije tvoja greska vec je problem do makete i ispravljanje zahteva neku hirurgiju ...

moz' biti da sam pogreshio, mada kad sam okrenuo nos drugachije delovalo mi je da se ne lepi tako... zez je u tome shto ne postoje nikakvi pinovi ili vodilje na samom konusu a i bio je odvratno odliven - kad se gleda onaj deo konusa koji naleze na vrh trupa ispred kabine, rupa unutar konusa je bila asimetrichno izbushena u odnosu na spoljni deo konusa.... a i taj poprechni presek mi je delovao da mora ovako da se zalepi....  :-\ ::)

ma nebitno u krajnjem sluchaju - maketa je definitivno iz nekog prastarog kalupa, a ionako ce ovo biti josh jedan "what if" ;) pa kad je "what if" neka mu i nos bude "modifikovan" u tom fazonu...  :D :D :D

o shemi "what if" farbanja kad dodje na red....  :-X ...boje sam nabavio a i dekale ;)

mutayu

Mislim da na tako maloj maketi nije nikakav problem da ga dovedes na tacan oblik. Citav radom i pito cev su usmereni na dole ali se donja povrsina u odnosu na donju povrsinu trupa prividno blago povija na gore.


Veruj mi na rec! ;D


Sandman

#10
Quote from: mutayu on 08-07-2007, 15:44:15
Mislim da na tako maloj maketi nije nikakav problem da ga dovedes na tacan oblik. Citav radom i pito cev su usmereni na dole ali se donja povrsina u odnosu na donju povrsinu trupa prividno blago povija na gore.

OK, videcu da to ispravim josh malo shmirglanjem ;)
danas sam sredjivao gitom ostale delove koje je trebalo, ali cu se ponovo pozabaviti ovih dana sa nosem...








Quote
Veruj mi na rec! ;D

hmmm.. nisam ni sumnjao u tebe ;)

Dada

Srki u pravu su... nos kod sesnaestice je povijen na dole za 15 stepeni...

Sandman

danashnji radovi....

zalepljen je vertikalac ...



nos sam dodatno sredio - "ja bi ne bi vishe nishta dir'o".....  :D :D
dodatno sam stesao gornji deo nosa - vishe pri vrhu, a stanjio sam i onaj donji deo gde je spoj trupa i radoma...
sad vec vishe lichi na nos 16-ice i zaista vishe necu nishta da dalje radim ovde....



zalepljeni su ovi finovi ispod trupa.....



a od chashe od jogurta sam nekako uspeo da izdeljem i ono shto ce biti instrument tabla... chisto da popuni prazninu u kokpitu.... samo josh sedishte da uradim na isti nachin... samo da nabavim mikroskop....  :D :D :D



za sad toliko....

mutayu


Lanmi

Super si izvukao nos. Samo napred.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"