Revell 1/144 F-16A Fighting Falcon

Previous topic - Next topic

Boki

Lepo napreduje. Da znaš da me izazivaš da i ja uzmem neku 144-ku :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

sad samo josh pilota da nadjem...  :D :D :D


Sandman

mali update - zalepio sam potkrilne nosache za rakete....
sedishte i instrument tabla su ofarbani i ubacheni u kabinu, a prostor za tochkove je preprskan akrilnom belom....


Sandman

danas sam prskao kamuflazu na 16-ici....

prethodno je pre par dana gornja polovina trupa i krila ofarbana u Hu145, a donja u MM1728....

prvo sam danas odradio maskiranje delova krila i trupa tackit-om....
nisam hteo da radim freehand kamuflazu jer bi bio suvishe blag i shirok prelaz boja na ovako maloj maketi....





nakon skidanja tackit-a evo konachnog izgleda kamuflaze....
(skidanje se inache vrshi chim boja postane iole suva na dodir, kako se ne bi kasnije sluchajno skinulo vishe boje nego shto treba ako je boja zapekla preko tackit-a)











krajevi krila i vrhovi vertikalca su preprskani sa MM1741....

za ovu kamuflazu sam modifikovano iskopirao shemu za nemachki prototip Eurofightera, a inspiraciju za ovo sam nashao u "what-if scenariju" - ostali su mi britanski dekali za Airfixov Eurofighter u 1/72, a poshto su dovoljno sitni mogu da prodju za ovu razmeru.... a sam scenario glasi "chekajuci uvodjenje Eurofightera u operativnu upotrebu da bi popunili svoje lovachke jedinice, Britanci su od SAD dobili na korishcenje F-16, i ofarbali ih u buduce boje Eurofightera".... dodushe kamuflaza je za nemachki Eurofighter, ali nema veze, svidja mi se ;)  :D

Dada

Lepo, lepo... Trebao si zadrzati onaj tackit na maketi kao novu shemu za britansku kamuflazu 8) 8) 8)

Sandman

chetkicom je "ucrtan" i lazni canopy sa donje strane trupa... boja korishcena za ovo je Hu123 + par kapi crne...





bice josh malkice doterano tamo gde se boja malo podlila...

dragan_mig31

dobro izlgeda samo zanima me kako imas olju da radis 1:144 ja to nemogu  ??? ???

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 31-07-2007, 15:54:33
dobro izlgeda samo zanima me kako imas olju da radis 1:144 ja to nemogu  ??? ???

the Force is strong within me young Skywalker....  ;) >:D :D :D

Kerber

more, nesto si posust'o....ajd' na svoja radna mesta !   8)

>:D a bas se nas'o ko da ti kaze.... >:D

Sandman

Quote from: Kerber on 02-08-2007, 13:13:02
more, nesto si posust'o....ajd' na svoja radna mesta !   8)

>:D a bas se nas'o ko da ti kaze.... >:D

drmnula me neka prehlada ili tako neshto vec..grlo me ubija i nos mi curi ko shashav....
narednih par dana na zalost ne pipam makete  :'( :'( :'( kmmmeeeeeeee....  :'( :'( :'(

Kerber

Danas i jos dva dana se ne pipa nista ....ko postuje ove praznike....pa....

Sandman

konachno se malo prenuh iz "letnjeg sna" i krenuh sa radom :D nije mnogo, ali nema veze...pokrenuh se sa mrtve tachke ;)

shto se tiche farbanja kamuflaze, F-16 je sada gotov - danas sam mu ofarbao radom u Hu64....







sledece shto sledi je lakiranje, postavljanje dekala i ponovno lakiranje a kasnije i ugradnja izduvnika koga treba ofarbati....

Dada

A konacno se naknuo da upali taj kompresor... 8) 8) 8)

Ajde bre zavrsavaj te sice vec jednom...

Hartmann

Gazda, bre, ubi se ti sa tu 144 razmeru, ajd vracaj se medju nas  ;). Inace ti je simpatican malisa.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

danas sam nalepio dekale i izlakirao ih zashtitnim slojem Future-a....