Academy 1/72 P-47D "Eileen"

Previous topic - Next topic

Sandman

Započet početkom januara 2009, konačno je gotov!

U proteklih 7 godina bilo je oscilacija u interesovanju za nastavak radova na ovoj maketi, gde je najveći deo vremena odlazio na bojazan od savijanja ecovanih poklopaca stajnog trapa i lepljenje istih a da se ne zabrlja nešto, kao i maskiranje invazionih traka na trupu...

Manje-više, sve bitno sam objasnio u topiku u "Projektima u radu", u završnoj fazi sam samo uradio finalno lakiranje, farbanje sitnih detalja, i zalepio antene i pito cev, kao i stajni trap.

Ja sam lično zadovoljan kako je "Eileen" na kraju ispao, odlazi na zasluženo mesto u vitrini! :)

Slobodno pucajte kritike, pitanja, komentare,.... :)

Evo i fotki...





























Detalji...





















Naravno, tu je i neizbežni USB flešić  ;D



A evo i jedne uporedne sa svojim nesuđenim protivnikom A7M Reppuom...



Pozz,
S.

Ćomi

Ma svaka tebi cast da ovu sitnuriju tako odradis...
Bas cu da potrazim projekat u radu, zanima me kako je islo lepljenje sahovnice na nos...

Pozz,
Ćomi
No signature.

zobo


Jovac

Savršen rad. Mnogo mi se dopada. Sve pohvale i za "Nesuđenog protivnika" .  :cheers :cheers :cheers

dragan_mig31

Steta sto su dekali ovako losi.VIdi se koliko su debeli i film se vidi iz daljine.NIsi mogao da nadjes neke aftermarket dekale?

Lykos


Dragan

I meni ser cini da je ovo odlicno uradjeno! Koliko god da se trudis, kad maketu gledas izbliza uvek se vidi nosivi film dekala.
Mozda bih jedino mogao da primetim da mi je boja kabine malo cudna - trebalo bi da bude Interior Green 34151, a ova mi vise lici na japansku metalik zelenu boju (Aotake).
Takodje mi je cudna i boja donje strane trupa. Mnogo mi lici na Sky Tip S, a trebala bi da bude Neugral Grey.
Mozda fotografije lazu?

cherny

Odlican! Dekal film se uzivo ne vidi, makro ga je istakao na fotkama. Dragane, ovaj P-47 je bio ofarban britanskim bojama, a unutrasnjost je bila bronze green.

dragan_mig31

Quote from: Dragan on 18-01-2016, 07:56:33
Koliko god da se trudis, kad maketu gledas izbliza uvek se vidi nosivi film dekala.

Pa ne bi rekao da se uvek dekal film vidi bez obzira koliko se budes trudio.

zivorad

Verovatno najbolji P-47 na forumu  -   BRAVO             :god :god :god

medico

baš je potrajalooo a rezultat je odličan ! Bravo srki ! lepo je legao  decal šahovskog polja

boom.boom

Mnogo lep P-47 :bravo ali moram se složiti s Draganom oko boja :think!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

cherny

Quote from: boom.boom on 18-01-2016, 15:30:23
Mnogo lep P-47 :bravo ali moram se složiti s Draganom oko boja :think!
Ne citate postove, "Eileen" je bio ofarban britanskim bojama!

barbarossa

Ako si im rekao :) elem pravo je zadovoljstvo gledati ovako urađenu maketu. Vrlo lepo si se izborio sa dekalima, prilično dobro to izgleda s obzirom kakvi su, baš me zanima kako si zalepio šahovsko polje na nosu. Odozdo se malo vidi kako si popravljao šahovsko polje crnom, ne znam da li je flomaster ili četka, no možda je i to makro istakao, eto samo primećujem, generalno za svaku pohvalu, ne sviđa mi sr academijeva boja američkih rondela, nekako vuku na modro ali to nije do tebe, super Thunder za vitrinu

su27rules

predobro odradjena academy maketa!! :cheers :super :super :super :super