Arktički gromovnik (Tamiya 1:72)

Previous topic - Next topic

Eto mog najnovijeg proizvoda. Po meni najatraktivniji od svih zapadnih mlaznjaka u RV i PVO. Kako se tek morao dopasti našim pilotima "balkancima" naviklim na starudiju i sovjetsko siromaštvo (jednostavnost), pogotovo onima koji su leteli ove redke crvene. Avion lep ko Kadilak ;D

Ispravio sam nekoliko stvari na maketi u samogradnji i nalepio i neke Partove metalne delove ali su najuočljivije modifikacije vazdušna kočnica (skinuta sa Academy makete), zaobljena gornja ivica vetrobrana i odebljan ram haube kabine. Na taj način sam napravio bitne preinake, da bi se od Tamiye napravila bolja maketa.

Dekali su Tamiya za stensile i LiftHere za nacionalne oznake. Tragove američkih oznaka sam uradio laganim drybrushem.
Metal je drybrush sa Model Master metalizerima, a ostalo Vallejo i airbrush.

Uživajte i prijatan vikend!

Josip























zobo


Nemsy_29

Maketa je brutalna, svaka cast!

P.S. Kadilak nije lep  ::)

#3
Pa lepsi je valjda od Yuga ili Moskvicha  ;)
Hvala!

Sneni

Bravo, odličan je!!! :super Uvijek sam se pitao zašto su ih tako farbali... u svakom slučaju, zanimljiva šema.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

milan78

Druze sta mu je to oko zastave?
Instagram-Peacockscaleworx

zero



#8
Quote from: milan78 on 22-01-2016, 17:06:11
Druze sta mu je to oko zastave?

Jedan naš znalac za zapadne avione u JRV tvrdi, da je taj avion #40 imao skinutu traku crvene boje na repu, preko koje su naši nafarbali nešto užu trobojku. Čovek je autoritet pa sam i ja tako napravio ali tek naknadno, pa je na tim oštrim slikama malo musavo.

milan78

Svaka cast na izradi lepo je to,jedino sam pomislio da je to silvering od dekala zastave.... :cheers :super
Instagram-Peacockscaleworx

Laufer72

Pozdrav, 

Uvek kad se pojavi YU JET na forumu, neizbežno je da svako da svoju sugestiju (jer mislimo da svi sve znamo  ;D), kako bi to bilo što "tačnije", bolje, elem:

Maketa koju si predstavio je sigurno u kategoriji da bi je svako poželo u svojoj vitrini, tako da iskreno čestitam!

A sad onaj prvi deo: Vertikalac je definitivno lošiji deo odlične makete , i "prokleti" MAKRO mod za razmeru 1/72 na kom se vidi ono što se na maketi ne vidi :D, mislim na pogled na zastavu sa desnog profila gde je zastava "ujedena" sa srebrenom linijom. Najveće je pitanje da li je avion bio bez evidencijskog broja (mada su njegovi "parnjaci" imali brojeve na vertikalcu), ovaj bi trebao da bude 10540. Da li imaš neke podatke o tome?

Nađoh na nekom forumu podatak:
F-84G 10540 i 10569 brisani 17.06.1965 zbog katastrofe

Sve u svemu do nekog sledećeg Džeta, SVE najbolje.

Da, znam za ujedenu crvenu. Sredicu to cackalicom, a serial moram jos da skuckam iz generickog Balkan Models seta ali me mrzi jer sam vec izgubio tzv. Modelling mojo sa tom maketom.
Drago mi je, da vam se dopada.

Josip

Janjic

Ako nekad odlučiš da je baciš, pkloniš, porodaš... slobodno me kontaktiraj   ;D

Šalim se malo ;)

Fantastičan rad  :bravo
凸(¬‿¬)凸

AcaDinic