Messerschmitt 262 A-1a Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Neca i Misko

Dobro poznata maketa, odlican kvalitet, jedina moja zamerka je katasrofalno staklo, ali sta da se radi.
Posle dugacke pauze, ja sam sasvim zadovoljan kako je ispao. Boje akrilne: tamiya, revell i italeri. Zadnje staklo je puklo dok sam ga sekao, pa je moralo da se zamaskira ovom ciradom/pokrivkom ;D Znam da se sija mnogo, maketa je poklon, a poklonu se u zube ne gleda ;D probao sam da je matiram ali bezuspesno, ne znam zasto :think














milan78

Jako mi se dopada i ovaj detalj te cirade koja je tu da zamaskira staklo,sta ces revell tako radi i fw190,maketa super prozirni delovi uzas.E sad jedino si mogao da otvoris kutije trapa tj.da odstranis plastiku gde bi bili tockovi glavnih nogu,tu se nalazi u podu kabine detalji kutija trapa,revell je to nesto smuljao... :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Sneni

Baš lijep i uredan rad, sviđa mi se  :cheers

Quoteprobao sam da je matiram ali bezuspesno
Kojim lakom?
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Neca i Misko

Znam za taj detalj za stajni trap, iskreno, nisam imao hrabrosti da se upustim u toliku hirurgiju, drugi put ;D
Probao sam da matiram xtracrylix-ovim lakom, ali sam uspeo da zamuljam washem, evo novih slika :D
Drago mi je da vam se svidja :) :cheers








Warhawk

Bojenje odlično, nema potrebe skroz matirati, jer je to metalna mašina i uvek bi to trebalo sugerisati blagim sjajem.
Dobra ideja da pokriješ puknuto staklo, ali trebalo je malo nepravilnije da "baciš" tu krpu preko.
Ovako ima suprotan efekat, baš ti govori da je tu sakrivena neka brljoka jer je krpa mala i pravilno stavljena (samo preko stakla i s obe strane jednako) ;D
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

AcaDinic

Odlican posao, skolski primer i fenomenalna ideja za staklo. Jedino stoji sugestija da se otvore kutije. Kako ti kazes hirurgija je jednostavna, ja je radio, i to na nocnoj i super je ispalo. Iskreno i ovako je ok, nemoj je dirati. Jos jednom odlican rad. :cheers

drakii

Dopada, ja sam se nadeljao dvestašezdesetdvijki oko 90 komada do sada, tačnije 87, od kojih tridesetak Revellovih, naravno ima mana, ali spada u bolje makete, treba promeniti komplet staklić, inače je očigledno uži no što je kod pravog, naravno i rupe za točkove, bojenje je poprilično u redu, videću dalki imam viška koju vakuum da ti pošaljem treba da se malo prekopa, jer imam još 24 komada da radim, ako ne uleti još koji, pozdrav, dopada

Laufer72

111 maketa Me-262 na jednom mestu, to da vidim pa nek umrem! Mada nije nemoguće, evo moj omiljeni lik, neki "no name" čeh i njegova kolekcija spitfajera....



Pozdrav...

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

cherny

Quote from: Laufer72 on 09-02-2016, 23:38:47
moj omiljeni lik, neki "no name" čeh i njegova kolekcija spitfajera....
NIje Ceh, Argentinac je, i nije "no name", nego Raul Hrubisko. :)
Taj pravi te sulude serije maketa, ovde moze da se vidi dosta toga...
http://www.ipmsstockholm.se/home/?s=hrubisko

Laufer72

Cherny hvala za punu informaciju, o gosin Raulu, analizirajući bespuća neta jasno je da sigurno ima šifru kod čika psihijatra.  :D

Kad je kolekcija u pitanju ozbiljan zadatak za Dragana Cvetića da ga stigene sa migovima 21 (cenim za mesec, dva   :lol).

A sad o meseršmitu 262, temi ovog posta, par predloga:

1. Zameniti poklopac kabine kad se za to steknu tehnički uslovi.
2. Staviti avion na pistu (umesto na livadicu, zbog kontrasta) biće još efektnije.

Sve najbolje.

Neca i Misko

Hvala kolege, drago mi je da vam se svidja! :cheers
Za kutiije stajnog trapa: sta je tu je, videcu na nekom sledecem da ih izbusim :)
a sto se tice stakla, Draki, bio bih vam veoma zahvalan ako bi ste nasli neki visak :) (svaka cast za broj mesera, vise nego sto je proizvedeno pravih) :super
Namerno sam stavio podlogu i trave i "betona", zanimljivije mi nego samo jedna podloga, stvar ukusa :)
pozz :cheers

zobo

Ovo je ispalo odlicno.Stvarno lepo i kvalitetno URADJENA maketa. :super :bravo

Nemoj da se ciganis sa nekim ceradama i sl. jer nema potrebe. Revell ima odlicnu servis sluzbu. Pisi im i poslati ce ti staklo.
Inace nemam primedbi na sam rad.

relja

Radio sam ovu maketu i znam je "u dušu", drugačije si od mene "protumačio" onu nerazumljivu šemu iz sastavnice, ali rezultat je odličan!
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"