BANDAI STAR WARS

Previous topic - Next topic

Poseidon

Kao i većina poklonika Star Wars serijala,nisam odoleo da pored maketa proizvođača Fine molds,Revell,AMT i drugih koje već posedujem ne pazarim i novi serijal Japanske kompanije Bandai.Šta reći i za ove japose,kao i u svetu Hasegawe,Tamiye i drugih sve je na veoma visokom nivou...od sastavnice do inženjerskih rešenja i odlivaka,svi modeli imaju lepa postolja koja su modularnog tipa,odnosno mogu se međusobno spajati...ja jesam ljubitelj većih razmera ali sa obzirom da je tržište maketa na ovu tematiku prilično suženo (ne računam Hasbro igračke iz serijala ratova zvezda) ovo je pravo osveženje na moju veliku radost...drugim rečima nameravam da nabavim i ostale makete iz njihovog programa  :cheers
U ovoj recenziji ću vam predstaviti dva tie fightera 1/72 i izviđačku hodačicu AT-ST u 1/48

TIE FIGHTER 1/72


Upoređenje sa Revelovim tie fighterom easykit pocket....odprilike su indetične makete što se tiče veličine ali u detaljima naravno sve je na Bandaievoj strani



Poređenje veličina Revell tie fightera i Fine molds




Date su dve vrste prednjeg dela ispred pilotskog prostora,providan sa izlivenim ramovima i samo plastični ram



Dve vrste dekala...klasične vodolepljive i veoma fine nalepnice



TIE Advanced x1 1/72



Poređenje sa Revell easykit pocket maketom



Izuzetni detalji...



AT-ST 1/48



Data je i opcija sa Čubakom,odnosno jedan zarobljeni u bici na Endoru iz Return of Jedi




Miroslav Š.

Bravo za temu i recenziju! Odlična :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Lykos

Sa kog sajta je sve ovo poruceno ako nije tajna?

Mikoyan29

Odlicne makete, ja imam obican TIE a, uskoro mi stize i novi X wing iz Force Awakens epizode.
Hteo bih samo da napomenem da je Bandai u borbi sa Diznijem izgubio globalnu licencu, tako da se ove makete mogu nabaviti samo prego svercera (Hana i Cubake  :lol).
Ja vec duze vreme cekam nekog Star Destroyera u vecoj razmeri. Bandai ga ima u najavi, samo se ne zna datum...
MK "Oluj"

tenk

Na ali ekspresu ima sve sto je bandai izbacio od sw-a.cene su ok.
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Poseidon

Pa i ja sam ih dobio preko švercerske varijante....ostali će verovatno preko Hobby Easy ili ako zateknem nešto u Mošonu.

Lykos

Pa sto ne podelite sa nama kako pa da i mi kupimo neku maketu?

Lykos

Na ali expresu su cene abnormalno visoke???

tenk

Quote from: Lykos on 11-02-2016, 20:48:25
Na ali expresu su cene abnormalno visoke???
zavisi, bandai moze da se nadje po bas pristojnim cenama i bez postarine, tamija je otrov skupa, ali recimo meng i trumpeter su jako povoljni.recimo ja sam pazario p-40 u 1/32 za 26e i dzaba dostava, dok me je me 163 (meng) izasao 46e ukupno(26e maketa i 20e postarina).
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Dar Mar

#9
Imate Bandai Star Wars makete na hobbyeasy-ju. Cena je više-manje slična nekadašnjim maketama Fine Molds-a.

Mada, makete iz sedmog dela brzo nestanu kada se pojave. Ja sam svog x-wing-a i tie lovca dobio pre par nedelja, ali sam čekao desetak dana da kompletiraju moju porudžbinu pre slanja. (Mali off-topic: paket je stigao u Beograd za jedan dan, ali je na carini stajao dve nedelje!).

Sve je dosta detaljno urađeno, ali ipak je za mene bolji Fine Molds. Ove više liče na easy kit od Revell-a.
"Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!"