JAGUAR T2 / ITALERI / 1 : 72

Previous topic - Next topic

Roberto

Pozdrav drugovi.
Evo mene opet, posle dužeg vremena bez ikakve moje objave. Maketu Jaguara T2 sam počeo raditi 2. januara ove godine i završio danes. Uradio sam više greški, ali najviše se vidi poklopac cockpita, kojega sam mora obojiti sa srebrnom bojom, jer pri bojanju "mreže" poklopca nisam dovoljno maskirao i boja mi je "ušla" po staklu i nisam je više mogao odstraniti.  :cry

































TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

flanker

Mnogo si ti ovde brale požurio sa izradom makete, a pretpostavljam da te niko nije jurio da je završiš što pre.
Ima tu da se srede spojevi, čudna je boja, malo prljanja bi dobro došlo, pogrešno zalepljene rakete, a što se tiče prozirnih delova možeš da ih skineš i staviš u ulje za kočnice koje će skinuti svu boju.
Nakon toga možeš pažljivije da ih ofarbaš i zalepiš na model.
To sa staklićima se često dešava, dovoljno je minimum nepažnje.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

milan78

Ako nisi lepkom zeznuo prozirne delove probaj da ih skines,pa lepo u sredstvo za ciscenje rerni,npr.Mr.musculo owen cleaner,naprskas dobro i enamel boja se skine za par sati ili ceo dan.Pa onda uradis otvorenu kabinu jer ovo uklapanje je zeznuto koliko znam.Sta da ti kazem,za ostalo,definitivno si ostao bez gita "na koti 45". :cheers :mjetal
Instagram-Peacockscaleworx

zobo

Lep maketa za rad,izrazeni paneli.Steta bi bila ne naglasiti ih malo.Ostalo su napisali prethodnici.Pozdrav :cheers :cheers

Janjic

Ma ništa nemoj da diraš, nego se hvataj za idući  ;)

Pozz Roberto  :cheers
凸(¬‿¬)凸

Roberto

TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

Sneni

Mislim da bi, od Revell boja, najbolje bilo koristiti Revell 17 za ovu šemu farbanja.

Neka ovog Jaguara ovakvog kakav je, ali na sljedećoj maketi se prihvati gita i šmirgle i sređuj spojeve. Nije to strašno, a rezultat bude mnogo bolji. Nedavno me kolega iz kluba pitao za pomoć, da mu sredim spojeve na maketi koja je bila sklopljena slično kao ova... pa kad je vidio kako sam počeo da je agresivno šmirglam i turpijam, zabrinuo se  ;D ;D Ali kao što rekoh, nije to ništa strašno: spojevi se zakrpe, oštećeni paneli se ponovo urežu... pa tako radi i svaka sljedeća maketa će biti bolja  :cheers

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

medico

korisni linkovi  !

www.youtube.com/watch?v=oXTK9KdRQN4

www.youtube.com/watch?v=Lolh826zHxw

milan78

Jedino sto ovaj Tamiya lepak da se nadje kao slika nindje dok spava...Gunze doduse ima... :super
Instagram-Peacockscaleworx

medico

može i Testors ...malo je smrdljiviji u odnosu na Tam. ali odlično radi posao ....

Laufer72

Roberto, od kako si "okačio" maketu progoni me samo jedno pitanje:

Šta si hteo, kad si to uradio?

Molim te ako ti nije teško da mi odgovoriš na to pitanje, biće mi mnogo lakše.

Hvala ti unapred.

Roberto

Izvini, ali ne razumijem pitanja, šta sam hteo, da sam to uradio?    :-[
TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)