YUGOSLAV ARMIES TENKOGRAD

Previous topic - Next topic

fikisa

Pozdrav svima! Kad sam bio u Pragu slučajno sam nabasao na knjigu Yugslav armies od Tenkogrd-a. Knjiga nije loša za ljubitelje kopnene tehnike JNA i VJ. Knjiga je na Nemačkom i Engleskom.

Sandman

Jel može nešto više o ovoj knjizi? Neka slika, malo više teksta,....

Ovaj podforum ipak predstavlja recenzije.

fikisa

 Evo nekoliko slika. Knjiga obiluje informacijama i odličnim slikama o kopnenoj tehnici JNA i VJ. Više informacija na sajtu Tenkograd-a.   

r.i.s.t.a.

#3
Klasična Tankograd publikacija iz serije Missions & Manoeuvres (broj 7023), autora Bojana Dimitrijevića. U mekom povezu, formata A4, na 64 kolor strane kunstdruk papira.

Sadrži uvodni tekst o oklopnim jedinicama od 1945. do 2011. godine na nemačkom i engleskom jeziku na 5 strana; ostatak su fotografije oklopnih vozila u službi JNA, VJ i Vojske Srbije iz istog perioda, sa nekoliko strana fotografija vozila u službi MUP uglavnom novijeg datuma. Fotografije se takođe nalaze i na unutrašnjim stranama korica.

Autor je poznat na našim prostorima i mislim da ga ne treba posebno predstavljati; iza sebe ima desetine knjiga i publikacija sličnih ovoj.

Publikacija je dobar i zanimljiv izvor referentih fotografija za maketare, nije skupa; imam je i preporučujem je.

fikisa

Hvala na dopuni. Prvi put pisem recenziju , pa nisam znao kako i sta. Pozdrav