ACADEMY 1/72 Mitsubishi A6M5C

Previous topic - Next topic

djos & filip

Pozdrav svima

Zavrsena i ova maketa, dobro poznata 5-tica od Academy-ja. Sitne dorade, pojasevi...itd, boje Gunze, hinomaru krugovi isprskani, dvoumio sam se oko kolicine chipinga, ali sam odlucio da ga ne oderem jer na slikama bas ovog aviona gde Takeo Tanimizu stoji pored njega trup ne izgleda bas urnisan....ali...kako god. Vazduh-vazduh bombe (ili su u pitanju rakete) nisam stavio jos jer u maketi nedostaju vodjice po kojima klize samo su data mesta za kacenje. Cim ovo odradim postavicu ih i dodati slike...

Za sada toliko, veliki pozdrav. Kritike kao i uvek dobrodosle

Sada slike :)

            

 

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Jovac

Prelep. Uzivo jos bolje izgleda. :cheers :cheers :cheers

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Gojko91


AcaDinic

Ne znam kakav je uzivo ali na slikama je fenomenalan.  :bravo

kapetan


djos & filip

Hvala svima na lepim recima.
Imam jednu molbu, da li neko ima skicu vodjica za rakete kao i dimenziju raketa (proporcionalni crtez) ne tacne mere, posto sam gledao TANIYA maketu u 1:48 i rakete izgledaju povece kao i ACADEMy-jeve, ali RaisinDecal je pre par ana izdao oznake i rezin sa raketama velicine kao i na I-15 mnogo mnogo manje....a slike nisam nasao.
Hvala unapred na pomoci.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Dragan







Odlican rad!  :super
Nadam se da ce ti ovo biti od koristi da maketa bude jos bolja!  :cheers


djos & filip

Dragane hvala puno,
znaci da Academy nije pogresio u pitanju su one vazduh-vazduh bombe verovatno, rakete su mnogo manje, sto znaci da ne trebaju da se prave nosaci nego iskoriste ovi postojeci za bombe. Rakete su druga prica
Hvala jos jednom i veliki pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......