N.A. Mustang IV, Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobar dan svima.

Gotova prva u ovoj godini. Radio sam nekoliko Airfix new tool maketa, ali ova je definitivno najbolja njihova maketa koja mi je bila u rukama. Ja sam zadovoljan kako je ispala.

Mali problem sam imao samo sa nogama stajnog trapa, ali ništa strašno. Kao što znate, imao sam problema sa Humbrol akrilnim bojama, ali na kraju sam nekako odradio bojenje. Lakirana je Humbrol Clear lakom a završmi lak je Vallejo Satin. Prljano kredama i drvenim bojama.

Evo i pra slika:

















Sad na Ar-196  :)

Pozdrav svima.

Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Jovac


Lykos


viper

Odlican,valjda cemo ga uskoro i uzivo vidjeti

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Svidja mi se, dosta lepo izgleda.... Citao sam za tvoje probleme sa Humbrol akrilima, ja sam do sada koristio dve njihove akrilne boje i nisam imao problema...
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Goran A.

Imaju malo vecu granulaciju, razredjuju se vodom i brzo suse, bice da je do prskalice. Ni ja nisam imao problema, nije Gunze ali su upotrebljive. Na slikama se problemi ne vide, lepo sve to izgleda.

Laufer72

Daj jednu sliku bez postolja, mnogo mi ova crvena odvlači pažnju....

Hvala unapred, odličan Mustang.


boom.boom

Bas Lep mustang! Ja probao samo jednom da radim humbrolovim akrilkama i odmah ih zafrljacio!!! Kako si uspeo, svaka ti cast!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"


djos & filip

Odlican, zubi mu bas dobro stoje :)

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Janjic



Hvala vam na javljanju i drago mi je da vam se siđa  :)

Quote from: viper on 18-03-2016, 19:50:32
Odlican,valjda cemo ga uskoro i uzivo vidjeti

Hvala Dževade :). Ovog teško, sinoć je poklonjen za rođendan  :)

Quote from: Tomcat on 18-03-2016, 21:11:08
Svidja mi se, dosta lepo izgleda.... Citao sam za tvoje probleme sa Humbrol akrilima, ja sam do sada koristio dve njihove akrilne boje i nisam imao problema...

Hvala drug :)
Negdje sam pročitao da ima razlike između njihovih akrilnih boja koje stavljaju u starter setove i koje se prodaju bez makete. Ja ove  druge nisam nikad koristio, a ove su stvarno užasne. Naravno, možda je ovo slučajnost koja me potrefila  :)

Quote from: AG02 on 18-03-2016, 21:22:03
Imaju malo vecu granulaciju, razredjuju se vodom i brzo suse, bice da je do prskalice. Ni ja nisam imao problema, nije Gunze ali su upotrebljive. Na slikama se problemi ne vide, lepo sve to izgleda.

Hvala drug :)
Do prskalice nije 100% , jer sve ostale boje (akrili i enameli) rade tj idu ko po ledu ;)

Quote from: Laufer72 on 18-03-2016, 22:24:04
Daj jednu sliku bez postolja, mnogo mi ova crvena odvlači pažnju....

Hvala unapred, odličan Mustang.

Hvala :)

Bih rado ali nemam. Maketa je sinoć poklonjena za rođendan, tako da...

Quote from: boom.boom on 19-03-2016, 02:45:12
Bas Lep mustang! Ja probao samo jednom da radim humbrolovim akrilkama i odmah ih zafrljacio!!! Kako si uspeo, svaka ti cast!

Da ti pravo kažem i ja sam bio blizu toga. Da nije bilo ženskih čarapa još bi ona bila "work in progress"  ;D


Još jednom hvala svima i drago mi je da vam se sviđa.

Veliki pozdrav za sve  :cheers

Mladen.
凸(¬‿¬)凸